Кабмін відсторонив Голову ДСЕК Терещенка за зверненням «Депутатського контролю»

Кабмін відсторонив Голову ДСЕК Терещенка за зверненням «Депутатського контролю»


Після неодноразових звернень «Депутатського контролю» до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, 22 лютого 2016 року нарешті було відсторонено Юрія Терещенка від виконання повноважень Голови Державної служби експортного контролю.

Варто зауважити, що ще 22 грудня минулого року народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк звернувся до керівництва держави з проханням «забезпечити повне та об’єктивне розслідування кримінального провадження щодо мережі агентів Російської Федерації на території України, зокрема Терещенка Ю. Ф.Парламентар також вимагав  притягти до відповідальності всіх причетних до діяльності ДСЕК осіб, які безпосередньо задіяні в знищенні обороноздатності України».

«Факти того, що Юрія Терещенка не звільнили, а лише відсторонили від посади, явно свідчить про перенасиченість органів державної влади агентами впливу РФ. Також це говорить про те, що російські спецслужби до сьогодні діють на території України, а їх агенти залишаються основними диригентами української влади і прямим інструментом знищення нашої держави»,наголосив Віктор Романюк.

Нагадаємо, що 9 грудня минулого року, Головою СБУ Василем Грицаком було проінформовано Президента України Петра Порошенка про затримання одного з керівників ДСЕК під час передачі хабара в розмірі 250 тис. дол. Правоохоронці затримали заступника директора департаменту державної експертизи Сергія Головатого під час отримання останньої частини хабара, яку чиновник вимагав від представника комерційної структури за видачу ліцензії на експорт продукції.

Частина хабара, яку ймовірно отримав Сергій Головатий, була відразу передана керівнику ДСЕК Юрію Терещенку. Службою безпеки України було проведено обшук в приміщеннях керівництва, у результаті чого знайдено майже 14 млн. дол.