Ірина Суслова: “Рада має підтримати оновлені місцеві громади”

Ірина Суслова: “Рада має підтримати оновлені місцеві громади”


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Ірина Суслова закликала парламент зосередитися на початку нового пленарного року на законопроектах, які стосуються децентралізації. Про це парламентар повідомила у своєму блозі.

Зокрема, Ірина Суслова повідомила, що Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування пропонує в першочерговому порядку включити до Розкладу пленарних засідань на період з 17 по 20 січня 2017 року такі законопроекти:

  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№ 5520);
  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) (реєстр. № 4772, друге читання);
  • про службу в органах місцевого самоврядування (№2489, друге читання);
  • про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про державну службу” (№4526-Д).

Парламентар пікреслила, що лише минулого місяця більше 180-ти громад в результаті виборів отримали нових керівників.”Сьогодні парламент знову мусить внести свою лепту в активізацію реформи. На часі ухвалення пакету законопроектів, які коригують правову базу й дають новій системі об’єднаних громад запрацювати на повну силу”, – повідомила Суслова.

За її словами, після ухвалення бюджету налагодження роботи оновлених громад є надважливим завданням: “Адже це питання якості життя кожної людини, де б вона не мешкала”.