Ірина Суслова пропонує виключати депутатів з комітетів за прогули

Ірина Суслова пропонує виключати депутатів з комітетів за прогули


У середньому 30% депутатів у 2016 році системно не відвідували засідання Верховної Ради України. Як зазначила у своєму блозі член Депконтролю Ірина Суслова, проти прогульників необхідно запроваджувати жорсткі санкції.

“Дуже часто голосів не вистачає не тому, що немає компромісу в лавах коаліції чи доброї волі інших нардепів, а просто фізично не вистачає обранців у залі. Через це не приймаються законодавчі ініціативи і це дає підстави говорити про недієздатність Ради в цілому”, – зазначає народний депутат.

На думку Ірини Суслової, ефективним рішенням може бути виключення нардепа з комітету у випадку, якщо він систематично не бере участь в його засіданнях. Таким чином, можна буде покращити якість комітетської роботи.

Наступним кроком могло би стати дострокове позбавлення депутатського мандату через постійні прогули. Як зазначила парламентар, у багатьох парламентах світу, зокрема, у Великобританії, Канаді, Австрії, уже діють такі механізми.

Парламентар нагадала, що у 2016 році спільно з місією Європарламенту була напрацьована дорожня карта реформ Верховної Ради. Серед іншого, місія рекомендувала запровадити жорсткіші фінансові санкції для прогульників – повне позбавлення зарплати у випадку невідвідування 25% засідань. Але, як зазначає депутат, така міра навряд чи кардинально змінила б ситуацію, адже для багатьох парламентарів заробітна плата є лише додатком до основних доходів.

“Сьогодні потрібна якісна експертна робота та напрацювання конкретних законодавчих пропозицій, які зроблять систематичні прогули невигідними для переважної більшості нардепів”, – підсумувала Суслова.

Нагадаємо, раніше троє членів Депконтролю увійшли до рейтингу відвідуваності Ради.