Ірина Суслова: “МОЗ та Мінінфраструктури саботують реформу держслужби”

Ірина Суслова: “МОЗ та Мінінфраструктури саботують реформу держслужби”


Керівники Міністерства охорони здоров’я та Міністерства інфраструктури України фактично саботують виконання нового закону “Про державну службу”, основною новацією якого є запровадження посади державних секретарів.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловила народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Ірина Суслова.
Вона відмітила, що законом передбачено обрання суто “технократичної посади, яка не буде чутливою до політичного тиску”.

“Проте, деякі міністри сьогодні демонструють власні амбіції, не бажаючи співпрацювати з новими держсекретарями. Це загрожує дезорганізацією роботи вказаних міністерств та загальним паралічем виконавчої влади. Вважаю, що якщо хтось не хоче працювати в системі координат, які створив новий закон, буде правильним оголосити про це публічно та скласти повноваження”, – заявила Суслова.

Вона також відзначила, що ефективні управлінські рішення стануть можливими, якщо весь бюрократичний апарат працюватиме за єдиними чіткими правилами, а “не керуватиметься політичними чи особистими інстинктами”.

“Наші представники стежать за відбором держсекретарів. Це дуже важлива нова посада. Є багато питань до оцінювання конкурсів, ми фіксували деякі порушення. Необхідно ще багато удосконалювати саму процедуру відбору, її організацію. Але однозначно, реформу державної служби затягувати неприпустимо”, – прокоментував ситуацію Голова Секретаріату “Депконтроль” Вадим Руденко.

Нагаємо, 16 листопада конкурсна комісія з питань вищого корпусу держслужби обрала на посаду держсекретаря Андрія Галущака. 7 грудня було обрано Наталю Шолойко державним секретарем Мінстерства охорони здоров’я.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян та в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун 5 грудня провели спільну прес-конференцію, на якій заявили про непрозорість проведення конкурсів та відмову працювати з обраними держсекретарями.