Ірина Суслова: “Депутати не витримують тест на етичну поведінку”

Ірина Суслова: “Депутати не витримують тест на етичну поведінку”


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Ірина Суслова назвала три головні проблеми українського парламенту. На її думку, це систематичні прогули засідань, кнопкодавство та бійки в стінах парламенту.

Зокрема, депутат підкреслила, що за останні роки немає жодного прогресу у боротьбі з хронічним кнопкодавством. “Деякі парламентарі навіть мають нахабство пишатися такими діями, які, мовляв, допомагають ухвалювати потрібні країні закони. Впевнена, що жоден закон, навіть найактуальніший, не виправдовує кнопкодавства”, – відмітила Суслова у своєму блозі.

За її словами, назавжди позбутися кнопкодавства можна лише після застосування так званої сенсорної кнопки, або системи “Рада 4”.

Також депутат звернула увагу на такі проблеми депутатської етики як постійні лайки, публічні особисті образи та рукоприкладство. На сьогоднішній день цим питанням займається Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради, але ефективність  його роботи не надто висока. “Й справа не в конкретних депутатах, які є членами комітету, а в тому, що їм зсередини важко об’єктивно оцінювати дії колег”, – відзначила депутат.

Ірина Суслова вважає, що для України найефективнішим вирішенням етичних питань в парламенті стало би створення зовнішнього регулюючого органу, який би стежив за застосуванням Кодексу етики, перевіряв інформацію про порушення та рекомендував санкції (за прикладом США).

“В будь якому випадку нам потрібна широка експертна дискусія з цього питання. Дискусія, результатом якої стануть конкретні рекомендації щодо реформування роботи парламенту, які будуть втілені в життя. Лише після цього можна сподіватися, що рівень довіри людей до Верховної Ради зростатиме”, – підсумувала парламентар.

Нагадаємо, раніше Ірина Суслова пропонувала виключати депутатів з комітетів за прогули.