Ірина Сисоєнко: “Реформа медичної галузі не повинна стати інструментом політичної боротьби”

Ірина Сисоєнко: “Реформа медичної галузі не повинна стати інструментом політичної боротьби”


В рамках реформи системи охорони здоров’я в Україні найближчим часом планують сформувати госпітальні округи. Це поняття вже давно існує в чинному законодавстві, але тільки у 2017 році розпочалася робота уряду щодо їх створення.

Госпітальний округ – це територіальне об’єднання закладів охорони здоров’я декількох районів в єдиний медичний простір по критерію доступності, кількості населення, наявних лікувальних закладів.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, член МДО “Депутатський контроль” Ірина Сисоєнко пояснила ризики та перспективи нововведення.

Так, наприклад, у Київської області заплановано створення чотирьох госпітальних округів. “Саме така кількість госпітальних округів, за результатами розрахунків, дозволить найбільш оптимально сформувати мережу медичних закладів для забезпечення доступності та якості медичної допомоги в Київській області”, – зазначає депутат.

Вона підкреслила, що питання формування госпітальних округів викликало чимало непорозуміння та соціального напруження по багатьом областям України.

Київ обл

План створення госпітальних округів у Київській області

“В Україні, як завжди, медицину використовують або у політичній боротьбі, або формують для населення “страшилки” – лікарні закриються, лікарів звільнять, тим самим викриваючи непрофесійність в галузі охорони здоров’я та небажання нести відповідальність за таку важливу та чутливу сферу”, – вважає Ірина Сисоєнко.

Парламентар закликала органи місцевої та районної влади бути “ефективними власниками” і не створювати соціальну напругу серед медичних працівників та населення. Вона підкреслила, що “громадам, районам, містам прийдеться навчитись домовлятись та мислити про спільне” благо, а не про особисте, “тягнувши ковдру” кожен на свою сторону”.

В той же час, депутат відзначила, що уряд має чітко визначити вимоги до нового виду лікарень, прийняти положення про госпітальний округ, визначити формування Рад госпітального округу, щоб не допускати на містах необдуманих рішень.

“Госпітальні округи покращать якість медичного обслуговування лише за умови виділення додаткового державного фінансування на створення лікарень інтенсивного лікування (добудови, дооснащення лікарень)”, – зазначила Сисоєнко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Служба екстреної медицини потребує термінового фінансування.