Ірина Сисоєнко: “Інстутиту Амосова виділять кошти на зарплати працівникам”

Ірина Сисоєнко: “Інстутиту Амосова виділять кошти на зарплати працівникам”


Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, член МДО “Депутатський контроль” Ірина Сисоєнко повідомила, що Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова (м. Київ) у найближчий час отримає частину необхідного фінансування.

Про це народному депутатові стало відомо під час робочої наради у Міністерстві фінансів з приводу відсутності коштів в січні на заробітні плати медичних працівників.

За словами Сисоєнко, у бюджеті на 2017 рік відповідне фінансування на високоспеціалізовані інститути було передбачене в максимальній кількості. За її даними, з понеділка, 23 січня, будуть внесені “корективи в внутрішні процедури і інститути одержать кошти”.

Це стосується усіх інститутів Національної академії медичних наук України.  “На жаль, на повне забезпечення лікарськими засобами, харчовими продуктами цих закладів охорони здоров’я, не передбачено в Держбюджеті, уряд вирішив, що є “більш важливі видатки”, але хоча б на зарплати кошти будуть. Як завжди, фінансування медицини за залишковим принципом…”, – відмітила парламентар.

“Завдяки колективним зусиллям і оперативній реакції наших депутатів нам вдалося зрушити справу з місця. Уряд уже відреагував на плачевну ситуацію з фінансуванням медичних закладів та зарплат співробітникам. Але проблема поки не вирішена повністю. Тому ми працюємо і зробимо все можливе, щоб на неї звернули увагу!”, – прокоментував Голова Секретаріату “Депутатського контролю” Вадим Руденко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Інститут Амосова опинився на межі закриття через мізерне фінансування. У Депконтролі закликали прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана вжити негайних заходів для вирішення ситуації.