Інститут Амосова опинився на межі закриття через мізерне фінансування

Інститут Амосова опинився на межі закриття через мізерне фінансування


МДО “Депутатський контроль” закликає прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана звернути увагу на ситуацію, яка склалася довкола Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова (м. Київ).

Через недостатнє бюджетне фінансування у 2017 році ця державна установа може припинити роботу, що створить небезпеку життєво важливим національним інтересам України у сфері охорони здоров’я.

Мінімальна потреба у фінансовому забезпеченні Інституту для повноцінного функціонування і проведення операцій у 1-му кварталі 2017 року складає 79 712,0 тис. грн. Відповідно до тимчасового кошторису, виділено 6 828,5 тис. грн., що складає 8,57% від мінімальної потреби.

Адміністрація закладу уже змушена зупинити планову госпіталізацію пацієнтів, а співробітників відправити у вимушену відпустку “за власний рахунок”, або навіть скорочувати посади.

  • На дотримання законодавства щодо оплати праці працівників установ бюджетної сфери Інституту на 1-й квартал 2017 року необхідно 19 032,0 тис. грн., за тимчасовим кошторисом ця сума складає 6 135, тис. грн., або 32%.
  • Для забезпечення проведення екстрених та планових кардіохірургічних операцій лише тільки соціально незахищеній групі населення (учасники АТО, діти, вагітні, внутрішньопереміщені особи) необхідними медичними матеріалами на 1-й квартал 2017 року необхідно 55 750,0 тис. грн., за тимчасовим кошторисом ця сума складає 0,0 тис. грн., або 0%.
  • Для забезпечення фінансування харчування одного хворого (65-70% пацієнтів Інституту – мешканці з інших регіонів України) у розмірі 40 грн. на день на 1 квартал 2017 року необхідно 1 280,0 тис. грн., за тимчасовим кошторисом ця сума складає 0,0 тис. грн., або 0%.
  • Для забезпечення Інституту комунальними послугами (теплопостачання, водопостачання, електроенергією, газом, вивіз сміття, обслуговування ліфтів, паливно-мастильні матеріали для швидкої допомоги) на 1-й квартал 2017 року необхідно 3 650,0 тис. грн., за тимчасовим кошторисом ця сума складає 692,9 тис. грн., або 19%.

Варто відзначити, що ситуація з бюджетним фінансуванням Інституту Амосова погіршується вже не один рік. Незважаючи на це, фахівці медичного закладу щороку рятують більше 5 тисяч громадян, більшість з яких малозабезпечені верстви, що потребують екстреної та невідкладної хірургічної допомоги.

Спеціалісти Інституту проводять ряд унікальних медичних операцій, які не в змозі виконати більше в жодному кардіохірургічному центрі держави. Але більшість пацієнтів не має часу чекати уваги та фінансування з боку держави. Хірургічні операції проводяться на ентузіазмі команди фахівців Інституту із використанням мізерного державного ресурсу та із залученням коштів благодійних організацій та волонтерів.

Проте, на даний момент спеціалісти Інституту втрачають і вищезазначену можливість надання допомоги. Мінімальне фінансування унеможливлює подальшу роботу Інституту, та швидко призведе до втрати, насамперед, кадрового науково-практичного потенціалу, який вигартовувався більше ніж 60 років.

Члени Депконтролю, народні депутати Олександр Кодола, Дмитро Лубінець та Віталій Корчик просять прем’єра вжити негайних заходів для вирішення ситуації з недофінансуванням та забезпечити нормальну діяльність Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова.