Горбунов про митний експеримент: “Має бути справедливий розподіл коштів”

Горбунов про митний експеримент: “Має бути справедливий розподіл коштів”


Народний депутат, член Депконтролю Олександр Горбунов закликав уряд до справедливого розподілу коштів по всім областям України від “митного експерименту”.

З цього року експеримент Кабміну став обов’язковим правилом для всіх областей України. Відтепер половина коштів з перевиконання надходжень з митних платежів і розмитнення товарів буде витрачатись на дорожню інфраструктуру. Загалом перевиконання по країні за січень 2017 року склало 2,2 млрд.грн., з яких 1,1 млрд. грн. піде на дороги.

“Невирішеним залишилось питання справедливого розподілу цих коштів по всім областям. Тому ми звернулись до Уряду відпрацювати правила, які будуть стимулювати митниці, які перевиконали план, і давати можливість будувати дороги по всій Україні!”, – розповів Горбунов про підсумки засідання Бюджетного комітету Ради разом з Мінфіном та ДФС.

“Митний експеримент” був ініційований Кабінетом Міністрів у 2015 році. Він полягає у спрямуванні 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів, що справляються під час митного оформлення товарів до спеціальних фондів відповідних обласних бюджетів із метою фінансування дорожньої інфраструктури.