Голова ДСЕКу Юрій Терещенко звільнився лише за півроку корупційного скандалу

Голова ДСЕКу Юрій Терещенко звільнився лише за півроку корупційного скандалу


Голова Державної служби експортного контролю Юрій Терещенко звільнився за власним бажанням.  Відповідне розпорядження Уряду,  №441 від 24 червня, з’явилася на офіційному сайті Кабміну.

Зазначимо, що 9 грудня 2015 року СБУ затримала підлеглого Терещенка, який вимагав 250 тис. дол. хабара від представника комерційної структури за ліцензію на експорт продукції. Чиновника зловили на гарячому під час отримання частини коштів.

У той час як у самого пана Терещенка під час обшуку співробітники СБУ знайшли й вилучили майже 14 млн. дол. Внаслідок чого, у  лютому цього року Кабмін відсторонив Терещенка від посади голови ДСЕКу у зв’язку з розслідуванням.

За наявною інформацією, пан Терещенко неодноразово підривав авторитет України та відверто співпрацював з РФ. Зокрема, з 2006 р. будучи першим заступником Секретаря РНБО при Президентові України, він системно наносив збитки економіці України. Про це свідчать факти зриву україно–індійських військових контрактів   на поставку запчастин до засобів ПВО у 2006 році та зриву україно-іранського контракту на поставку БТР-4 у 2012 році на користь країни-агресора.

Нагадаємо, що  «Депутатський контроль» ще з лютого місяця цього року направляв відповідні звернення до Президента, Прем’єр-міністра України, Генпрокурора, Голови Ради нацбезпеки, НАБУ, Кабміну з проханням усунути від виконання службових обов’язків усіх причетних до корупційної діяльності працівників Держслужби експортного контролю.

Народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк неодноразово підіймав питання щодо діяльності Голови ДСЕК Юрія Терещенка під час виступів на брифінгах у Верховній Раді України.

Парламентар закликав негайно забезпечити прийняття адекватних кроків з припинення діяльності тих посадових осіб, які зловживають службовим становищем і співпрацюють з країною-агресором.