Генпрокуратура розпочала досудове розслідування відносно керівництва ПАТ «Укргазвидобування»

Генпрокуратура розпочала досудове розслідування відносно керівництва ПАТ «Укргазвидобування»


Головне слідче управління Генеральної прокуратури України розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем особами ПАТ «Укргазвидобування». У документі йдеться, що підприємство під керівництвом Олега Прохоренка  укладало угоди із закупівлі колтюбінгового обладнання та устаткування  в інтересах білоруської компанії СЗАТ «Фідмаш» та німецької компанії «KATT Gmbh».

Про це Генпрокуратура повідомила народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль» Віктора Романюка, Дениса Силантьєва, Євгена Дейдея, Геннадія Кривошею та Олександра Кодолу у відповіді на депутатське звернення.

Як відомо, договори з вищевказаними компаніями були укладені за результатами проведення процедури відкритих конкурсних торгів зі зменшенням ціни (редукціон) згідно з оголошеннями та протоколом № 047. Але технічні й фінансові умови на технологічне обладнання заздалегідь виписувалися виключно під ці конкретні компанії, які саме стали переможцями за конкурсом.

«Після ґрунтовного аналізу цінових пропозицій світових виробників схожого за технічними вимогами та більш якісного за властивостями обладнання, було виявлено, що загальна вартість двох контрактів штучно завищена більш ніж на 2 млн. дол. Тому ми вимагаємо від контролюючих органів невідкладно вжити відповідних заходів», – зауважив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

Наразі ці факти перевіряють у ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні. Адже такі дії з боку керівництва «Укргазвидобування» спричинили збитки в особливо великих розмірах.

«Депутатський контроль» звернувся до Генерального прокурора з метою захисту інтересів держави та збереження державного стратегічного активу. А також для подальшого унеможливлення махінацій з боку керівництва підприємства», – підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.