Генпрокуратура перевірить факти корупції на митницях

Генпрокуратура перевірить факти корупції на митницях


Народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков звернувся до Генпрокурора Юрія Луценка з проханням перевірити факти корупції на митницях Державної фіскальної служби під час ввезення в Україну автомобілів.

 Як стало відомо парламентарю, працівники ДФС ймовірно використовують корупційну схему, користуючись електронною базою АСМО «Інспектор». Митників підозрюють у підробці документів на ввезення автомобілів з-за кордону.

Так, коли на територію України заїжджає іноземний громадянин і подає документи до оформлення, дані про нього вносяться в цю базу. У разі, якщо цей іноземець вже має ввезені транспортні засоби, то в системі спрацьовує автоматичний ризик «АСАУР».

У подальшому, посадовець митниці, використовуючи надані йому повноваження, видаляє прізвище громадянина, вносить в базу неіснуюче прізвище чи паспортні дані (залежно від того, як спрацювала програма ризиків), потім повторно вносить дані вказаного іноземця та успішно здійснює митне оформлення. Проте, зазначає, Максим Поляков, система АСМО «Інспектор» влаштована таким чином, що усі кроки та втручання в систему залишають сліди, їх неможливо видалити.

 З відкритих джерел депутатові стало відомо, що масштаби зловживань лише одного митного відділу на пункті пропуску «Мостиська» у Львівській області досягли особливо великих розмірів. Так, повідомляється, що на митному пості «Мостиська» відділ митного оформлення № 4 (начальник відділу Піх А., заступник – Бідник О.) протягом 2016-го року було пропустив понад  2 тисячі таких автомобілів. За попередніми підрахунками, бюджет України, внаслідок діянь лише цього відділу, втратив понад 34 мільйони гривень за період з 01 січня по 16 вересня 2016 року.