“Гаряча лінія” у Києві: підприємець заявляє про знищення бізнесу податковою міліцією

“Гаряча лінія” у Києві: підприємець заявляє про знищення бізнесу податковою міліцією


МДО “Депутатський контроль” ініціює перевірку діяльності ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві після звернення на “гарячу лінію” місцевого підприємця.

Громадянин С. Лещенко (ФОП, працює на спрощеній системі оподаткування) повідомив, що займається роздрібною торгівлею через мережу Інтернет продовольчими товарами та товарами широкого вжитку. 9 лютого 2017 року службові особи податкової міліції на підставі рішення Оболонського районного суду про проведення огляду від 01.02.2017 здійснили вилучення належних йому товарів, що зберігалися на складі. Самого підприємця до слідчих дій не допустили.

Як зазначається, у подальшому ті самі особи на підставі цієї ж ухвали повторно, зрізавши замки складу підприємця, безпідставно зайшли до цього приміщення та вилучили товари, що в ньому зберігалися. За словами заявника, жодного протоколу та опису вилученого майна підприємцю не залишили.

Загалом повідомляється, що було вилучено товарів (харчової продукції, одягу, білизни, спортивного інвентаря)  на суму 1,6 млн грн. На даний час підприємець стверджує, що його бізнес знищено, адже всі товари вилучені, а обігові кошти на придбання іншого відсутні. Крім цього, з Єдиного реєстру судових рішень йому стало відомо, що його товар буде знищено на підставі рішення суду від 20.02.2017.

Також, як повідомляє громадянин, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється щодо суб’єктів господарювання, з якими він ніколи не мав жодних фінансово-господарських взаємовідносин.

Спеціалісти Депконтролю беруть на контроль цю ситуацію. Ми готуємо звернення до Державної фіскальної служби та органів прокуратури з вимогою розібратися у ситуації. У разі встановлення винних, вимагаємо притягнути їх до відповідальності.

Вважаємо неприпустимим протиправний тиск ДФС на малий та середній бізнес в Україні.

Нагадаємо, у кінці 2016 року через технічну помилку народні депутати виключили з Податкового кодексу положення про податкову міліцію, таким чином фактично залишивши її поза законом вже з 1 січня 2017 року.

У Міністерстві фінансів України стверджують, що ліквідація податкової міліції та створення фінансової поліції – одне із ключових завдань, на вирішення якого дуже чекає бізнес. Фінансова поліція має стати єдиним органом в країні, на який буде покладено завдання боротьби із економічною злочинністю.

23 лютого народні депутати відмовилися повертати податкову міліцію, відхиливши поправки, які регламентують відновлення повноважень цього органу. Водночас  перший заступник голови ДФС Сергій Білан після голосування Верховної Ради заявив, що на сьогодні податкова міліція продовжує працювати у правовому полі. Технічна помилка, внаслідок якої в одному пункті Податкового кодексу вказано два моменти, що суперечать одне одному, не є глобальною проблемою та не припиняють роботу податкової міліції.


Телефон “гарячої лінії”:

044 251 6060

Е-mail: anticor@depcontrol.org

Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:

01001, Київ, вул. Грушевського, 10