“Гаряча лінія”: На Миколаївщині закликають не блокувати створення територіальної громади

“Гаряча лінія”: На Миколаївщині закликають не блокувати створення територіальної громади


У межах роботи гарячої лінії жителі міста Южноукраїнськ Миколаївської області повідомили членам “Депутатського контролю” про блокування міською радою питання об’єднання територіальних громад.

Відповідно до отриманої інформації, 30 липня 2015 року Южноукраїнська міська рада затвердила проект рішення №1568  “Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальної громади міста Южноукраїнська Миколаївської області з територіальними громадами селища міського типу Костянтинівка і села Бузьке Арбузинського району Миколаївської області та делегування представника до спільної робочої групи”.

Зокрема, з цим рішенням ради в липні 2015 року  Южноукраїнська міська рада звернулась  до Миколаївської ОДА за отриманням висновку щодо відповідності даного рішення  вимогам законодавства. 31 серпня 2015 року Розпорядженням голови Миколаївської ОДА  №257-р затверджено висновок відповідності Конституції та Законам України  проектів рішень про добровільне об’єднання громад.

Згідно ст. 7 ЗУ “Про добровільне об’єднання громад” у разі відповідності проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради приймають рішення про добровільне об’єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об’єднання територіальних громад.

Однак, як стало відомо, протягом майже 1,5 року не було зроблено жодних дій щодо винесено на розгляд міської ради питання об’єднання громад. На сьогоднішній день на всі  неодноразові звернення з цього питання громади до міської ради, жодних конкретних відповідей не надавалося.

У Депконтролі закликали голову Южноукраїнської міської ради Віктора Пароконного надати роз’яснення щодо причин не об’єднання територіальної громади міста Южноукраїнська Миколаївської області з територіальними громадами смт. Костянтинівка і с. Бузьке Арбузинського району.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні змінили правила об’єднання територіальних громад.