“Гаряча лінія” Депконтролю: підсумки місяця

“Гаряча лінія” Депконтролю: підсумки місяця


Міжфракційне об’єднання “Депутатський контроль” 3 лютого 2017 відкрило “гарячу лінію” для захисту бізнесу від протиправних дій посадових осіб. Підбиваємо підсумки нашої роботи за місяць.

Як працює “гаряча лінія”?

Усі дзвінки від громадян фіксуються у приймальні, а далі опрацьовуються юридичним департаментом “Депутатського контролю”. Кожному надається фахова консультація, зокрема, у який орган необхідно звернутися, які підготувати документи. У разі необхідності, ми приймаємо розширену інформацію та поштову та електронну  пошти, далі готуємо депутатські звернення до органів влади.

На даний момент опрацьовано 80% звернень, які до нас надійшли.

Протягом місяця до нас звернулися із своїми проблемами та скаргами на різні органи влади громадяни із 10 областей (Київська, Миколаївська, Полтавська, Херсонська, Одеська, Чернігівська, Львівська, Волинська, Запорізька, Сумська).

На які органи скаржаться?

Переважно громадяни скаржаться на Державну фіскальну службу, місцеві органи влади, відділення поліції, органи досудового слідства, суди, митниці, компанії-постачальники комунальних послуг.

Також ми отримували скарги на роботу відділів Державної виконавчої служби, Держгеокадастру, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Міністерство оборони, окремі медичні установи та освітні заклади освіти.

До нас звертаються із різноманітними питаннями та проблемами: зловживання владою та службовими обов’язками, невиконання рішень суду, бездіяльність або свавілля правоохоронців, вимагання хабарів, незаконні забудови та порушення норм будівництва, протиправне звільнення з роботи, незадовільний стан надання послуг тощо.

Депутати об’єднання направили звернення з вимогою розслідувати протиправні факти до таких установ:

  • Національна поліція України.
  • Державне агентство лісових ресурсів України (щодо незаконної порубки лісів).
  • Департамент державної виконавчої служби (щодо можливого порушення прав громадянина посадовими особами відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції).
  • Київська міська державна адміністрація (щодо дій посадовців КП “Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі”.
  • Національна академії медичних наук України (щодо можливих фактів порушення прав пацієнта посадовими особами Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України).
  • Дарницька районна державна адміністрація у м. Києві (щодо порушення прав і законних інтересів громадянки Остапчук А. К. стосовно поліпшення житлових умов).
  • Прокуратури Миколаївської області (щодо перевищення влади місцевими чиновниками).

Однією з головних проблем, через яку звертаються на “гарячу лінію” бізнесмени, є рейдерство. Так,  Депконтролю надійшла інформація від керівника Братського олійнопресового заводу (БОПЗ) – ТОВ “НЕСТ” Анатолія Доценка про рейдерське захоплення підприємства. На даний час підприємство заблоковано і співробітники не можуть виконувати своїх службових обов’язків. Керівництво і колектив компанії закликають органи влади розблокувати діяльність підприємства, провести неупереджену перевірку та притягнути винних до відповідальності.

Також нам надійшла інформація про рейдерське захоплення земельної ділянки та баз відпочинку підприємця у Херсонській області (смт. Лазурне Скадовського району). Громадянин розповів, що у 2016 році групою осіб було фізично захоплено бази. Рейдерами шахрайським шляхом оформили договір суборенди земельної ділянки. На підставі цього документу на даний час у житлових приміщеннях комплексу відпочинку проживають громадяни спортивної статури та не допускають на територію його власників.

“Депутатський контроль” перевіряє факти та ініціює перевірку по десяткам інших справ. Зокрема, ми готуємо звернення по ситуації з київським підприємцем, який заявляє про те, що через дії податкової міліції знищено його бізнес.

Громадянин займається торгівлею продовольчими товарами через Інтернет. На початку місяця службові особи податкової міліції провели у нього обшук на складі без присутності самого підприємця. У подальшому ті самі особи, зрізавши замки складу, безпідставно зайшли до приміщення та вилучили товари. У подальшому їх знищать на підставі рішення суду. Підприємець заявляє, що не має відношення до провадження, у рамках якого здійснювалися обшуки.

Вважаємо неприпустимим тиск органів влади на малий та середній бізнес. Наша мета – зробити максимум для того, щоб підприємці в України відчували себе захищеними, мали змогу вести відкритий, прямий діалог із владою.

За два роки існування МДО “Депутатський контроль” нам вдалося відстояти інтереси десятків  компаній, захистити багатьох підприємців від рейдерських атак корумпованих представників влади та звільнити з державних посад  корумпованих чиновників.


Нагадуємо телефон “гарячої лінії”:

044 251 6060

Е-mail: anticor@depcontrol.org

Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:

01001, Київ, вул. Грушевського, 10