“Гаряча лінія” Депконтролю для захисту бізнесу: перші підсумки

“Гаряча лінія” Депконтролю для захисту бізнесу: перші підсумки


Два тижні тому Міжфракційне об’єднання “Депутатський контроль” відкрило “гарячу лінію” для захисту підприємців від протиправних дій посадових осіб.

Презентуємо перші підсумки нашої роботи:

З 3 по 17 лютого 2017 року до нас звернулася велика кількість громадян з різних куточків України: Київ та Київська область (56%), Миколаївська (7%), Полтавська (7%), Херсонська (5%), Одеська (5%),Чернігівська (3%), Львівська (2,5%), Волинська (2%), Запорізька (2%). Решта 10,5% – інші регіони та анонімні звернення.

Переважно громадяни скаржаться на місцеві органи влади, правоохоронні органи, податкову інспекцію, митниці, ЖЕКи, компанії, що здійснюють постачання електроенергії та газу.

Також ми отримували скарги на роботу Держгеокадастр, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Міністерство оборони, окремі заклади освіти та медичні установи.

Усі дзвінки фіксуються та опрацьовуються юридичним департаментом. Далі громадянину надається фахова консультація, зокрема, у який орган йому необхідно звернутися та з якими документами. У разі необхідності, ми також збираємо інформацію та готуємо депутатські звернення до органів влади. На даний момент опрацьовано 75% звернень, які до нас надійшли.

До нас звертаються із різноманітними питаннями та проблемами: невиконання рішень суду, бездіяльність або свавілля правоохоронців, вимагання хабарів, незаконні забудови, звільнення з роботи тощо.

Зокрема, нам надійшли з різних областей звернення про незаконну вирубку лісів, що заподіяло істотну шкоду інтересам держави. Так, журналіст Олег Дейнеко надав нам інформацію та численні докази можливої причетності чернігівських правоохоронців до “кришування” масової вирубки дерев.

Наші спеціалісти уже підготували звернення до Голови Національної поліції України Князєва С.М. з проханням перевірити факти, що можуть свідчити неналежне виконання службовими особами Корюківського відділення поліції, Менського відділу поліції та ГУ НП у Чернігівській області своїх повноважень. Також ми закликаємо Державне агентство лісових ресурсів України взяти на контроль ситуацію із незаконною порубкою лісів у країні.

Ми надзвичайно цінуємо, коли нам надають докази та максимальну кількість документів про правопорушення. У разі, коли на громадянина чи його підприємство чинять протиправний тиск, не виконуються постанови суду, вимагають хабарі – ми підключаємо до вирішення проблеми народних депутатів. Якщо ви потерпаєте від свавілля чиновників – звертайтеся. Разом ми знайдемо вихід!”, – прокоментував роботу “гарячої лінії” для захисту бізнесу голова Секретаріату МДО “Депутатський контроль” Вадим Руденко.


Телефон “гарячої лінії” для захисту бізнесу:

044 251 6060

Е-mail: anticor@depcontrol.org

Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:

01001, Київ, вул. Грушевського, 10