Дозволити експорт лісу-кругляку – знищити свого виробника

Дозволити експорт лісу-кругляку – знищити свого виробника


Під час саміту Україна – ЄС було досягнуто домовленості про відміну Україною заборони на експорт лісу-кругляку в обмін на черговий транш у 600 мільйонів євро. Це була вимога Єврокомісії, головною умовою виконання якої стане надання нашій державі чергового траншу фінансової підтримки. Однак народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков вважає цю ситуацію тривожним сигналом для вітчизняних лісопереробних підприємств.

Депутат наполягає, що відміна Закону про заборону експорту лісу-кругляку, підписаного влітку минулого року, вдарить по українському товаровиробнику, оскільки саме для його захисту і був прийнятий зазначений Закон.

Закон про заборону експорту лісу-кругляку був прийнятий парламентом з метою стимулювання розвитку української деревообробної промисловості. Максим Поляков зазначає, що з набранням чинності цього закону за рахунок скорочення експорту лісу-кругляку на 30% вдалося забезпечити наші підприємства сировиною. Це розширило можливості деревообробної промисловості Україні, були створені додаткові робочі місця, збільшилися надходження до бюджету держави.

Завдяки дії мораторію на експорт цієї цінної сировини, на 5% зросли обсяги продажів у паперовій промисловості – до 1,14 мільярда доларів, на 16% у деревообробній – до 983 мільйонів доларів, на 15% у меблевій – до 506 мільйонів доларів.

Звичайно, кошти Україні потрібні, але не варто нехтувати можливостями для розвитку власної економіки. «Українці – не плем’я «тумба-юмба», яке готове продати свій потенціал європейцям. Ми за відродження національної економіки!», – наголосив Максим Поляков.