До антикорупційної боротьби «Депутатського контролю» долучились сотні громадян

До антикорупційної боротьби «Депутатського контролю» долучились сотні громадян


9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією, «Депутатський контроль» провів під стінами парламенту акцію, в рамках якої більше сотні учасників прийшли до парламентарів із скаргами на посадовців-хабарників, тиск правоохоронних чи фіскальних органів.

23 депутати, представники від усіх фракцій коаліції оформляли запити для громадян просто неба. Як переконують у «Депутатському контролі», жодна справа не залишиться без уваги, а надання їй рівня депутатського звернення прискорить розгляд ситуації і підштовхне профільні органи до її розв’язання. Окрім того, об’єднання зобов’язується в подальшому контролювати перебіг відповідних розглядів.

 «Депутатські звернення про факти хабарництва одразу відправлятимуться до силових органів. Увага громадськості – це рушійний фактор боротьби із корупцією. Чим більше небайдужих до розвитку своєї країни людей – тим скоріше нам вдасться провести реальні реформи, якісно змінити систему», – зазначив Голова Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.

Особливе зацікавлення в учасників акції викликала можливість стати активними представниками «Антикорупційного патрулю», який на постійній основі співпрацюватиме із Секретаріатом об’єднання та повідомлятиме про корупційні діяння держслужбовців. Патруль «доукомплектовувався» впродовж всієї акції.

Така форма діяльності прописана і в Антикорупційному плані на найближчий 2016 рік, розробленому «Депутатським контролем». Він передбачає тотальну 100% люстрацію, зменшення функції чиновників втричі, підвищення їх оплати праці, надання громадянам права антикорупційного «громадського арешту», оптимізацію силових та контролюючих органів тощо. Документ є відкритим для пропозицій та доповнень кожного.

«Надання громадянам права антикорупційного «громадського арешту» – це чи не найвдаліша наша з колегами ідея, – каже народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк. – Увага громадськості – це рушійний фактор боротьби із корупцією. Якщо люди стали свідками такого правопорушення, зафіксували його, то можуть доставити хабарника до правоохоронних органів та виступити у ролі свідків».

Також Антикорупційний план на 2016 рік передбачає зменшення чиновницького сонму втричі, підвищення їх професіоналізму та оплати праці.

«Нам потрібна не «армія» чиновників із круговою порукою, а команда професіоналів, які матимуть широкі і права, і обов’язки та будуть відповідати за свої дії перед суспільством. Зараз є 300 тисяч держслужбовців, але скажіть, чи вони хоч трохи ефективні? Чи звітують за всі провали, сумнівні рішення тощо? Наш план передбачає персональну відповідальність посадовця за збитки, завдані неправомірними діями, та своїх підлеглих, які це вчиняють», – зазначив член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

Також під час акції парламентарі оформили десятки депутатських звернень на основі скарг громадян, які розповіли, що нерідко стикаються із випадками тиску на них контролюючих органів, силових структур. «Ця ситуація, на жаль, не нова для українських реалій. Ми вже передбачили необхідність оптимізації чисельності силових та контролюючих органів в Антикорупційному плані. Дублювання їх обов’язків та сфер компетенції і породжує значну кількість зловживань. Слід створити гнучку, компактну, але ефективну правоохоронну систему», – переконує народний депутат, співголова МДО Геннадій Кривошея.

Антикорупційний планом передбачено також завершення врешті люстраційного процесу в Україні, адже багато представників злочинного режиму часів Януковича досить вільно почуваються нині, перебуваючи на тих же посадах.

«Нам необхідна тотальна люстрація та перезавантаження системи влади на 100%. Коли приходять до влади люди з бажанням змінити цей механізм, система їх швидко ламає. Тому єдиний вихід – змінити систему цілком і повністю. У цьому нам потрібна підтримка громадськості – усіх і кожного», – вважає народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Дмитро Лубінець.