Дмитро Лубінець: “Парламент повинен приділити особливу увагу переселенцям”

Дмитро Лубінець: “Парламент повинен приділити особливу увагу переселенцям”


Верховна Рада України повинна приділяти максимум уваги внутрішньо переміщеним особам з Донбасу. Про це у ефірі телеканалу “Рада” повідомив член МДО “Депутатський контроль” Дмитро Лубінець.

Народний депутат розповів про законодавчі ініціативи, які будуть розглянуті у парламенті. Зокрема, до порядку денного засідання 8 лютого був включений пакет законопроектів щодо захисту прав і свобод вимушених переселенців:

  • “Про внесення змін до Закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (щодо отримання комунальних послуг) №2481
  • Проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб” №3459-1
  • Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реалізації права внутрішньо переміщених осіб на безоплатне тимчасове проживання)” №5107
  • Проект Закону “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” №4022 .

Дмитро Лубінець особливо акцентував увагу на законопроект щодо отримання комунальних послуг. Він звернув увагу на те, що  відомі випадки, коли переселенці, яким навіть було надане безкоштовне житло (гуртожитки, туристичні бази), сплачують підвищені комунальні послуги. Наприклад, від них вимагають додаткові сплати, виставляють підвищені рахунки. Законопроектом регулюються чіткі тарифи для тимчасово переміщених осіб.

Депутат підкреслив, що переселенцям з тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей необхідно надавати додаткові пільги. “Парламент повинен приділяти особливу увагу людям, які через війну з Росією покинули свої домівки… На парламентському рівні ми не повинні забувати про них, маємо надати додаткові можливост”, – відмітив Лубінець.

Нагадаємо, раніше у Раді запропонували ввести відстрочку по кредитах для підприємців з Донбасу.