ДФС не має відомостей щодо кількості заробітних плат «в конвертах»

ДФС не має відомостей щодо кількості заробітних плат «в конвертах»


Державна фіскальна служба відгукнулась на звернення члена «Депконтролю», народного депутата України Максима Полякова щодо об’єму неофіційних заробітних плат. Крім того, у запиті йшлося про методику моніторингу ДФС зарплат «у конвертах».

«Протягом тривалого часу в Україні склалася ситуація, за якої роботодавці, з метою ухилення від сплати додаткових податків та зборів, збільшення власного прибутку,  тощо, офіційно не працевлаштовують своїх працівників або наймають їх на умовах оформлення на мінімальну заробітну плату (інша частина виплачується у «конвертах»), – зауважив член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков, –  Наразі необхідним є впровадження змін, проведення відповідних реформ,  а також ведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків громадян, які не легалізовують свою зайнятість чи отримують зарплатню неофіційно».

Фіскальна служба з посиланнями на законодавство роз’яснила:  відомості щодо об’єму заробітної плати, виплаченої роботодавцями у 2014-2015 роках неофіційно – відсутні. Немає також і методики її визначення.

Нагадаємо, згідно звітів за 2014 рік офіційні виплати заробітної плати становили – 442, 6 млрд. грн. За І квартал 2015 року – 104 млрд. гривень.