ДФІ вимагає пояснень від Міносвіти щодо використання субвенцій у розмірі 200 млн грн.

ДФІ вимагає пояснень від Міносвіти щодо використання субвенцій у розмірі 200 млн грн.


За дорученням екс-Прем’єр-міністра України Держфінінспекція розглянула звернення народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль»  Віктора Романюка. У відповіді повідомляється, що ДФІ направила запит до Міносвіти з вимогою надати пояснення та засвідчених копій документів щодо закупівлі шкільного обладнання.

Зазначимо, що 200 млн грн. – субвенція, яку виділив Кабмін для закупівлі шкільного обладнання у кабінети фізики для українських шкіл.

Ще у жовтні минулого року Міносвіти видало наказ, у якому було затверджено специфікацію та перелік засобів навчання. Але характеристики даного обладнання підходили компанії ТОВ «НВП «Енглер» та її партнерів.

Як зазначається у зверненні, інші вітчизняні постачальники за рішенням Міносвіти не можуть брати участь у відповідних тендерах. І це попри те, що інші фірми пропонують обладнання за нижчою ціною, ніж ТОВ «НВП «Енглер».

«ДФІ має з’ясувати, чому іншим українським виробникам відмовили в участі в тендерах, і як саме МОН розпорядилося виділеною субвенцією», – зауважив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

Дивно також те, що за останні роки ТОВ «НВП «Енглер» зі статутним капіталом  лише у 869 грн. успішно виграло тендерів майже на 45 млн грн. І останні 6 років воно кілька разів закривалося, а потім перереєстровувалося за тією ж назвою.

«Депутатський контроль» звернувся до контролюючих органів, аби зясувати доцільність та раціональність використання субвенцій. Адже школи чекають на потрібне обладнання роками», – наголосив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.

1