Децентралізація в Україні: Олег Кришин розповів про діяльність об’єднаної громади

Децентралізація в Україні: Олег Кришин розповів про діяльність об’єднаної громади


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Олег Кришин у результаті роботи у окрузі розповів про Могилівську об’єднану територіальну громаду (Дніпропетровська область, Царичанський район), створену у рамках децентралізації.

На сьогоднішній день ця громада об’єднує майже 4300 жителів. На її території діють оздоровчі табори, бази відпочинку, мисливські угіддя, приватні сільськогосподарські підприємства з вирощування і переробки агропродукії. Також близько 150 га земель природно-заповідного фонду виділено на створення Національного природного парку “Орільський”.

“Об’єднавшись, громада отримала держсубвенцію на оновлення систем опалення та установку нових вікон, дверей в дитсадках, школах, придбано апаратуру для сфери культури і дозвілля. Треба покращувати стан доріг”, – розповів на своїй сторінці у Facebook депутат.

Він повідомив, що на даний час затверджені чотири проекти на реконструкцію доріг на території громади. Також було виділено 375 тисяч гривень на оновлення матеріально-технічної бази місцевих шкіл. Ще 3 млн грн. необхідно для капітального ремонту спортивного залу в Могилівському Палаці культури.

Олег Кришин відзначив, що через численні проблеми у сільській місцевості на децентралізацію залишаються особливі надії, “перспективи, що згуртовані громади збудують правильну стратегію щодо забезпечення життєдіяльності сіл”.

Нагадаємо, 9 лютого Верховна Рада України прийняла три закони про децентралізацію – №4742 (“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)”, №4110 (“Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів”) та №4772 (регулює процес добровільного приєднання територіальних громад до вже існуючих об’єднаних територіальних громад).

Процес децентралізації влади, який передбачає передачу на місця адміністративних функцій, а також акумулювання податкових відрахувань, розпочався в Україні 2014 року. Метою реформи є надання регіонам більшої фінансової незалежності, можливостей використовувати регіональні ресурси, включаючи грошові, за своїм розсудом.