Децентралізація в Україні: Борис Козир прокоментував підписання закону про статус старост

Децентралізація в Україні: Борис Козир прокоментував підписання закону про статус старост


Президент України Петро Порошенко підписав закон №1848-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища).

Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Борис Козир назвав це гарною новиною для об’єднаних територіальних громад.

“Посада старости в об’єднаних територіальних громадах набула реальних повноваження. Вони націлені на захист інтересів жителів села і організацію взаємодії з органами державної влади”, – прокоментував парламентар закон на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, до повноважень старости входить:

  • представництво інтересів села в об’єднаній громаді, в селищній та міській радах;
  • допомога жителям громади в підготовці документів;
  • участь у підготовці місцевого бюджету і програм, які будуть реалізовані на території його округу; контроль за станом навколишнього середовища, інфраструктурою, правопорядком, дотриманням прав і інтересів односельців.

Староста підзвітний і підконтрольний жителями громади і може бути відкликаний за невиконання своїх обов’язків.

Нагадаємо, 9 лютого Верховна Рада України прийняла три законопроекти про децентралізацію – №4742 (“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)”, №4110 (“Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів”) та №4772 (регулює процес добровільного приєднання територіальних громад до вже існуючих об’єднаних територіальних громад).


Процес децентралізації влади, який передбачає передачу на місця адміністративних функцій, а також акумулювання податкових відрахувань, розпочався в Україні 2014 року. Метою реформи є надання регіонам більшої фінансової незалежності, можливостей використовувати регіональні ресурси за своїм розсудом.