Держфінінспекція за зверненням «Депутатського контролю» перевірить факти зловживань Дніпропетровською міськрадою

Держфінінспекція за зверненням «Депутатського контролю» перевірить факти зловживань Дніпропетровською міськрадою


Державні фінансові інспектори, перевіряючи факти, надані членами «Депутатського контролю», вимагають від міської ради Дніпропетровська надати документацію і пояснення щодо тендеру на закупівлю обладнання для вуличного освітлення. Наразі ДФІ чекає на відповідь від чиновників. Таку інформацію відомство надало народному депутату, члену МДО «Депутатський контроль», Михайлу Гаврилюку.

Нагадаємо, свого часу міськрада оголосила, але фактично не проводила конкурсу щодо вибору програмного забезпечення для розробки і впровадження єдиної електронної системи відеоспостереження на вулицях міста. Переможцем і виконавцем проекту «Безпечне місто Дніпропетровськ» було визнане ТОВ «СОЛІД ПРОЕКТ».

Компанія створена всього три місяці тому не змогла хоч частково продемонструвати функціональні можливості майбутньої системи, не має досвіду і ресурсів для її розробки. «Відзначилась» міськрада і в інших речах: порушена процедура виділення бюджетних коштів, а завдання на проектування, що є підставою для його початку, а також технічні вимоги щодо створення системи – взагалі відсутні.

При цьому технічні вимоги до відеокамер з боку ГУ МВС України в Дніпропетровській області (температурний режим, розподільна здатність та ін.), розробником яких є компанія «ДніпроКом» (камери «Avigilon»), не мають достатнього обґрунтування. Обрання цієї техніки – економічно невигідне рішення, що супроводжується значними затратами. Є підозра, що це також чергова спроба вивести кошти з бюджету без виконання своїх зобов’язань.

Фінінспекція обіцяє розібратися та чекає на документи від Дніпропетровської міськради.