Державна фіскальна служба чинить тиск на ЖК “Чайка”

Державна фіскальна служба чинить тиск на ЖК “Чайка”


Побудований під Києвом житловий комплекс “Чайка” (Києво-Святошинський район, с.Чайки) опинився під тиском посадовців Києво-Святошинської ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області. Про це повідомили у ТОВ “ОМОКС”, яке є замовником будівництва ЖК.

Головним підрядником із будівництва ЖК “Чайка” є ТОВ “БК “Будцентр” відповідно до укладеного з “ОМОКС” договору №26 від 23.11.2009 року.

За сім років комплекс “Чайка” став одним із найкращих ЖК України по формату забудови та якості обслуговування. Він є переможцем Міжнародного фестивалю – конкурсу “Вибір року – 2012” в номінації “Кращий житловий комплекс”, володар нагороди “Кращий житловий комплекс України 2013 року”, національної премії “Народне визнання” в будівництві, номінант на здобуття Державної премії України у 2014 році, переможець Загальнонаціональної премії “Людина Року-2015” у номінації “Житловий комплекс року”.

На початку грудня 2016 року ОДПІ провело позапланову документальну перевірку компанії. На думку ТОВ “ОМОКС”, перевірка має замовний характер і направлена на дестабілізацію та зупинення будівництва житлового комплексу “Чайка”, а також на підрив високої ділової репутації замовника будівництва. Замовник вказує на численні порушення при проведені перевірки.

Зі змістом Акту представникам компанії досі не вдалося ознайомитися. Але із слів перевіряючих стало відомо, що в ньому міститься висновок про те, що “Будцентр” і його субпідрядник ТОВ “Лідер-Груп” є фіктивними організаціями, які у 2015 році та 1 кв. 2016 році (період, що перевірявся) не знаходилися за місцезнаходженням.

За неофіційними даними працівників ОДПІ, метою складення Акту є створення формальних підстав для подальшої позапланової перевірки ТОВ “ОМОКС”, метою якої є неправомірне зняття з компанії 7,5 млн. гривень податкового кредиту.

foto-3-min

Будинок у с. Чайки (вул. Лобановського 26, корп.3), з якого хочуть зняти 7,5 млн податкового кредиту. Обґрунтування – цього будинку не існує, забудовник займається фіктивною діяльністю.

Це обсяг місячної закупівлі будівельних матеріалів для будівництва в ЖК “Чайка”, тобто, незаконні дії ОДПІ можуть призвести до зупинки фінансування будівництва, розрахунків з постачальниками та підрядниками.

Забудовник наголошує на законності своєї діяльності. У компанії підкреслюють, що їх будинки здані у експлуатацію, у ЖК проживає уже близько 14 тисяч чоловік.

“Своїми непрофесійними, недолугими та незаконними діями посадові особи ОДПІ ставлять під ризик нанесення збитків не тільки ТОВ “ОМОКС” та ТОВ “БК “Будцентр”, а й численній громаді інвесторів, що вклали свої грошові кошти у будівництво житла у Житловому комплексі “Чайка”. Іншими словами – створюється загроза стабільності будівельного ринку Київської області та України в цілому”, – заявляють у ТОВ “ОМОКС”.

dlya-publikatsii-foto-2

У компанії вважають такі дії податківців зловживанням владою з метою подальшого вимагання хабара, підготовки до рейдерського захоплення чи виконання замовлення від конкурентів.

“Ми ініціюємо перевірку ситуації навколо житлового комплексу “Чайка”. Співробітники державної податкової інспекції повинні надати результати позапланової перевірки. Неприпустимо ставити під загрозу проживання тисяч людей, інвесторів. Якщо ЖК має перевірену репутацію та усі необхідні дозволи для роботи, варто відновити справедливість, не допустити вчинення тиску на забудовника”, – відмітив голова Секретаріату “Депутатського контролю” Вадим Руденко.