«Депутатський контроль» зобов’язується простежити за будівництвом нової дитячої лікарні «Охматдит»

«Депутатський контроль» зобов’язується простежити за будівництвом нової дитячої лікарні «Охматдит»


8 лютого члени МДО «Депутатський контроль» зустрілися з Міністром охорони здоров’я Олександром Квіташвілі задля ґрунтовного обговорення проблем, що склалися під час будівництва нового медкомплексу «Охматдит».

Від нещодавно будівництво НДСЛ «Охматдит» взято під «Депутатський контроль». Адже з’явилися факти затягування будівництва необхідної лікарні.

Участь в зібрані взяли не лише представники об’єднання та МОЗ України, а ще й підрядники будівельної компанії та наглядова рада «Охматдиту». За їх інформацією будівництво затягується у зв’язку з низкою причин, а саме: об’єкт довгий час залишався не законсервованим, а після поновлення робіт, генеральним підрядником не було забезпечено достатньої кількість кваліфікованих працівників для пришвидшення виконання робіт. І це відбулось всупереч рекомендаціям, що були надані як замовником будівництва так і авторитетною міжнародною компанією, яка виконує функції консультанта проекту.

Зазначимо, що на спорудження нової лікарні з держбюджету в 2015 році було виділено 500  млн. грн., але виконано робіт лише на 6,5 млн. грн.. Питання, чому генеральний підрядник не зумів забезпечити належний темп виконання робіт на об’єкті, –  до сьогодні залишається відкритим.

Більше того, до сьогоднішнього дня залишається невирішеним питання щодо керівництва проектом будівництва, адже 29 січня Міністерством охорони здоров’я України було видано наказ про звільнення керівника ДП «Укрмедпроектбуд» Коваль І.Ю. В свою чергу, екс-директор підприємства заявила, що наказ МОЗ є безпідставним та був пролобійовавним групами, що заробляють надприбутки на постачанні медичного обладнання з метою тіньової приватизації проекту.

Тому «Депутатський контроль» бере на себе відповідальність й зобов’язання простежити за добудовою НДСЛ «Охматдит». Наше об’єднання не допустить щоби будівництво нової лікарні перетворилось на черговий довгобуд, а кошти, що виділяються з державного бюджету не були направлені до гаманців «медичної мафії».Адже ця лікарня надасть унікальну можливість онкохворим дітям отримувати якісну допомогу на Батьківщині.

Варто зазначити, що  після введення в експлуатацію нової лікарні додатково 5000 дітей зможуть отримувати якісне лікування та реабілітацію. Медкомплекс надасть більше 1000 робочих місць. Завдяки високотехнологічному обладнанню та професійному втручанню 7 з 10 пацієнтів можна буде вилікувати повністю. Таким чином НДСЛ «Охматдит» дасть надію на повноцінне життя близько 1000 дітей.

«Ми зовсім нещодавно вивчаємо проблеми будівництва клініки «Охматдит», але навіть нинішня ситуація показує всю трагічність. В Україні багато проблем з корупцією під час будівництва. Але перш за все має бути мораль й висока відповідальність, особливо що стосується дитячого здоров’я. У цій сфері не має бути корупції, і кожна копійка повинна витрачатися лише за цільовим призначенням. «Депутатський контроль» не дасть наживання на здоров’ї дітей», – підкреслив  Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.

Нагадаємо, що члени об’єднання  вже провели ревізію на будівельному майданчику та обговорили з Головою СБУ паном Грицаком ситуацію щодо будівництва НДСЛ «Охматдит».