«Депутатський контроль» зареєстрував проект закону про відміну сплати адміністративного збору для інвалідів та підприємців, що постраждали від аварії на ЧАЕС

«Депутатський контроль» зареєстрував проект закону про відміну сплати адміністративного збору для інвалідів та підприємців, що постраждали від аварії на ЧАЕС


Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (щодо відміни сплати адміністративного збору окремим групам громадян) № 4278 зареєстровано у Верховній Раді України 18 березня цього року. Ініціаторами виступили народні депутати, члени МДО «Депутатський контроль» Ірина Сисоєнко («Об’єднання Самопоміч») та Андрій Шинькович («Блок Петра Порошенка»).

Головні причини прийняття змін до вказаного закону – збільшення адміністративного збору за держреєстрацію для інвалідів та постраждалих від аварії на ЧАЕС підприємців. Для деяких осіб відміна пільг – це неможливість здійснити держреєстрацію через брак коштів.

Як зауважує Андрій Шинькович, від того чи буде проголосований  даний законопроект – напряму залежить благополуччя цих людей. Адже державна допомога була додатковим джерелом існування для пільговиків.

«На разі турбує не лише добробут осіб з обмеженими можливостями, а й умови надання адміністративних послуг. Відтак, згідно закону люди зможуть відкрито, своєчасно,  прозоро з раціональною кількістю документації та процедур здійснити реєстрацію», – підкреслила Ірина Сисоєнко.

До того ж, прийняття законопроекту обумовлене потребою у наближенні українського законодавства до європейських стандартів, а реалізація акта не потребує додаткових витрат із держбюджету.