«Депутатський контроль» з’ясовує, чому за вхід до Експоцентру з українців «здирають» немалі гроші?

«Депутатський контроль» з’ясовує, чому за вхід до Експоцентру з українців «здирають» немалі гроші?


Нещодавно Державне управління справами у відповіді на звернення народного депутата України, члена МДО «Депутатський контроль»  Віктора Романюка повідомило причини додаткової плати за вхід на територію Національного комплексу «Експоцентр Україна».

Зазначимо, що відвідувачі Національного комплексу «Експоцентр України» змушені були переплачувати за перебування на різдвяній виставці «Зимова країна». Якщо не придбати квитки на спеціальному ресурсі (вони коштують від 50 до 350 гривень), то на вході в «Експоцентр» громадян змушували платити додатково. Таким чином мінімальна вартість квитка для потрапляння на територію складала 50 грн. Окрім подвійної суми за вхід, кожна послуга на виставці була платна. За додаткову розвагу та атракціони відвідувачі мали віддати від 30 до 200 грн.

Громадяни, підозрюючи про незаконність таких рішень працівників комплексу, звернулися до МДО «Депутатський контроль» з проханням розібратися у цій проблемі.

«Зявляється питання: хто й чому хоче нажитися на святковому настрої та збагатити власні кишені за рахунок українців? Чому Державне управління справами (ДУС) не контролює цінову політику розважальних зон. Адже вони розміщені саме на території Експоцентру, який підпорядковується вищезазначеному відомству», – коментує народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

У ДУС з приводу цієї ситуації пояснили, що Експоцентр є державною установою, яка здійснює свою діяльність на засадах госпрозрахунку, самофінансування та самоокупності.  Кошти на утримання комплексу та його об’єктів з держбюджету не виділяються. При цьому, на центральній площі Експоцентру тимчасово була розміщена розважальна зона «Зимова країна». А керівництво не впливає на цінову політику таких заходів. Відвідування інших зон на території Експоцентру, які не задіяні в «Зимовій країні», безкоштовне.

Насправді ж, ситуація кардинально відрізняється від зазначеною у відповіді. Адже кожен громадянин платить за вхід до комплексу, не підозрюючи (!) про те, що він має бути вільним. Тому «Депутатський контроль» з’ясовує, чому за вхід до Експоцентру з українців «здирають» немалі гроші.

За інформацією з відкритих джерел, чинний т.в.о. керівника Державного управління справами Сергій Борзов протеже колишнього керівника ДУС, нині народного депутата Сергія Березенка. У свою чергу цей парламентар, як відомо, є наближеною особою Президента України Петра Порошенка.

«Держуправління справами продемонструвало своє безвідповідальне ставлення до українців. Платні атракціони це зрозуміло, але брати гроші за вхід на територію яка і так є народною, де немає жодної  безкоштовної послуги – неприпустимо. «Депутатський контроль» вимагатиме розслідування ситуації та покарання винних. Ми не допустимо, аби хтось наживався на святах і  псував гарний настрій українським сім’ям» – наголосив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.