«Депутатський контроль» вимагає від Генпрокурора припинити незаконну діяльність національних лотерей, які працюють без ліцензій та належать російським власникам

«Депутатський контроль» вимагає від Генпрокурора припинити незаконну діяльність національних лотерей, які працюють без ліцензій та належать російським власникам


Члени міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» подали депутатське звернення Генеральному прокурору України Віталію Яремі з вимогою припинити незаконну діяльність державних лотерей в Україні та у разі необхідності притягти до відповідальності винних у цьому осіб. Звернення підписали народні депутати Віктор Романюк (НФ), Тарас Юрик (БПП). Степан Барна (БПП),  Михайло Гаврилюк (НФ), Вадим Івченко («Батьківщина»), Геннадій Кривошея (НФ) та Максим Поляков (НФ).

За даними Міністерства фінансів Україні, станом на липень 2014 року, в Україні проводиться 112 різноманітних лотерей. Цікаво, що власниками 94% національних лотерей є громадяни Росії.

Міністерство фінансів стверджує, що 71% ринку має ТОВ «М.С.Л.» – 80 лотерей. Його власником є мінотарні акціонери «Альфа-Груп» (цей консорціум є однією з найбільших приватних інвестиційних груп у Росії). 23% ринку має АТ «Патріот» (25 лотерей), власником якого через офшори є громадянин Росії. Ще одна фірма – ПП «Українська національна лотерея» – через офшори має 5% ринку, тобто 7 лотерей.

Однак, ще в лютому-березні 2014 року у кожного з цих операторів державних лотерей завершився строк дії ліцензії. До сьогодні (грудень 2014 року) Міністерство фінансів України не прийняло жодного нормативно-правового акта щодо отримання ними нових ліцензій. Тож вище зазначені оператори національних лотерей провадять діяльність незаконно.

На думку народного депутата Віктора Романюка: «Ймовірні втрати державного бюджету стали можливі через службову недбалість (або, можливо, зловживання владою) посадовців Міністерства фінансів. Сьогодні українці жертвують останнє заради перемоги. А чиновники продовжують діяти заради особистої вигоди. Ці люди мають понести справедливе покарання, оскільки їх вчинки, у разі підтвердження, можна кваліфікувати не лише, як кримінальний злочин, а й моральний злочин перед кожним українцем», – заявив депутат.

За словами народного депутата Вадима Івченка: «Найстрашніше, що власником найбільшої лотереї «М.С.Л.» є громадяни Росії, тож мільярдні прибутки від лотереї ймовірно надходять до Росії. І це є велика проблема, оскільки, по-перше, можливо вимивається валюта, а по-друге, не виключено, що опосередковано фінансується російська армія та війна з Україною», – переконаний Вадим Івченко.

МДО «Депутатський контроль» чекає від Генпрокурора та Міністра фінансів України  результати розгляду депутатського звернення, строк якого сплине 23 грудня 2014 року, та оприлюднить його у ЗМІ. У разі відсутності конкретних дій щодо правового регулювання цього питання, «Депутатський контроль» переходитиме до більш рішучих дій.

+ There are no comments

Add yours