“Депутатський контроль” вимагає перевірити неефективне використання коштів у ПАТ “Укргазвидобування”

“Депутатський контроль” вимагає перевірити неефективне використання коштів у ПАТ “Укргазвидобування”


ПАТ «Укргазвидобування» не сплатило до держбюджету вже 2 мільярди гривень податків, натомість закуповує сировину за завищеними цінами та проводить сумнівні тендери. Про це йдеться у зверненні народного депутата, члена МДО “Депутатський контроль” Максима Полякова.

За інформацією міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль», менеджери «ПАТ Укргазвидобування» цього року запланували провести тендер на 33 мільйони гривень на надання послуг з консалтингу та технічного аудиту. Сама потреба у залученні інших компаній – досить сумнівна, адже «Укргазвидобування» має потужну матеріальну базу і достатньо фахівців для самостійної реалізації проектів.

Перелік вимог до учасників тендеру складений таким чином, аби не допустити інших учасників, проте лишити доступ для «своїх» компаній. У результаті у конкурсі брали участь американська фірма Goragovo Energy Engineering, яка не має навіть сайту у мережі та компанія «Тріскел Енерджі Україна», що взагалі не займається видобутком газу.

Це – не єдиний доказ неефективного використання ресурсів. «Укргазвидобування», до прикладу, відмовилося купувати метанол у державного підприємства «Укртранснафтопродукт» за 26 тисяч гривень за тонну, аби закупити такий же продукт у підприємства «Хімпропостач», але дорожче – за 28 750 гривень!

«За наявною інформацією, ПАТ «Укргазвидобування» не сплатило до державного бюджету 2 мільярди гривень податків та зборів! Та незважаючи на це, компанія фінансує зйомку фільму на 100 тисяч гривень та проводить новий тендер – на цей раз на обслуговування акваріума обсягом 620 літрів! Є велика імовірність, що всі ці тендери – зловживання посадовців з метою вивести у незаконний спосіб державні кошти» – зазначає у своєму зверненні народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

Дивує і те, що усі відповідальні за держзакупівлі особи на підприємстві раніше працювали у російській державній компанії «Роснефть». По суті, під час війни керівництво підприємства віддала держзакупівлі у руки російським менеджерам. Такий стан справ загрожує економічній безпеці України.

Тому «Депутатський контроль» звернувся до НАК «Нафтогаз України» та міністра енергетики Володимира Демчишина з вимогою перевірити доцільність усіх наведених тендерів. Якщо потреби в них не було – всі угоди мають бути скасовані! Ми закликаємо провести комплексну перевірку підприємства, а керівництво «Укргазвидобування на цей час відсторонити від роботи. Недопустимо, щоб стратегічне підприємство служило інтересам не України, а приватних осіб чи навіть країни-агресора!