«Депутатський контроль» вбачає чисельні неправомірні дії Голови НБУ в банківській сфері держави

«Депутатський контроль» вбачає чисельні неправомірні дії Голови НБУ в банківській сфері держави


Члени міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» занепокоєні лояльним ставленням керівництва НБУ до банків, власниками яких є близьке оточення екс-президента України Віктора Януковича, бездіяльністю керівництва Нацбанку у сфері конвертаційних центрів та здійсненням валютних спекуляцій на операціях «купівлі-продажу». Всі ці факти вказують на наявність корупційної складової у цих питаннях та вже протягом тривалого часу завдають значної фінансової шкоди державі.

 На думку народного депутата Максима Полякова (фракція «Народний фронт»), майже рік керівництво Національного Банку України не вживає жодних заходів впливу на банківські установи, які пов’язані з оточенням Віктора Януковича. Мова йде про ПАТ «Фідобанк» (С. Арбузов, Ю. Колобов, О. Янукович), ПАТ «Смарт Банк» (В. Захарченко),  ПАТ «Юнісон банк» (О. Клименко та А. Клименко), ПАТ «Інвестиційно-Трастовий банк» (В. Захарченко), ПАТ «Фінанс Банк» (В. Захарченко), ПАТ «Банк 3/4» (Ю. Колобов), ПАТ «Український бізнес банк» (О. Янукович, С. Арбузов), ПАТ «Банк Капітал» (О. Клименко) та інші. «І коли НБУ закриває очі на факт приналежності банків членам «Сім’ї», значить керівництво дає дозвіл на виведення державного капіталу за кордон, де зараз перебувають власники цих банків», – зазначив парламентар.

 Також до сьогодні в Україні продовжують функціонувати банківські установи, які надають послуги з конвертації коштів у готівку. Серед них – і маленькі, кишенькові банки, але є і великі, системні, що створює величезний ризик для країни взагалі та вкладників цих банків окремо. За словами народного депутата Степана Барни (фракція «Блок Петра Порошенка»), Нацбанк має невідкладно відзвітувати перед народом за дії, які були здійснені для моніторингу банківської системи на предмет функціонування конвертаційних центрів та припинення такої діяльності.

 Без перебільшення, на сьогодні однією з ключових проблем фінансової системи держави є знецінення гривні по відношенню до іноземної валюти. Значна роль у цьому питанні може бути у валютних спекуляціях з боку банківських установ під час здійснення операцій купівлі-продажу на міжбанківському валютному ринку України. «Банківські установи купують валюту  для клієнтів за курсом, що нижчий від реально ринкового. А за рахунок комісій за банківськими операціями штучно його завищують до ринкового і за «відкати» продають валюту «тіньовим» обмінним пунктам», – зазначив народний депутат Геннадій Кривошея (фракція «Народний фронт»).

 Члени МДО «Депутатський контроль» звернулися до Голови НБУ Валерії Гонтаревої з вимогою покласти край бездіяльності у банківській сфері держави, яка тягне за собою значні фінансові збитки, та покарати осіб, які призвели до цього, до відповідальності відповідно до вимог чинного законодавства, або ж – піти у відставку.

+ There are no comments

Add yours