Депутатський контроль» та ВБ ДФС розкрили контрабанду на Одеській митниці (СХЕМА)


Завдяки зусиллям МДО «Депутатський контроль» співробітники Власної безпеки ДФС разом зі співробітниками прокуратури змогли здійснити огляд контейнера на території Одеської митниці, під час якого  виявлено підміну номенклатури (контрабанда).

Замість 264 «акустичних систем 2-х полосних, автомобільних, без підсилювача, без радіообладнання з не вмонтованими в корпус гучномовцями» та 9580 шт «комп’ютерної акустики з діапазоном звукової частоти 100-21000 Гц, з живленням від USB роз’єму» китайського виробництва було виявлено 19 586 радіоприймачів, 200 DVD програвачів, 900 електронних годинників, 2880 слухових апаратів, 500 автомагнітол, 6215 штук портативних ліхтарів, 200 чохлів для планшетів, 1020 планшетів Samsung, 550 відеореєстраторів, 5440 шокерів, вмонтованих в ліхтарі, та 90 портативних дисплеїв до телевізорів.

У результаті цієї оборудки фактурна вартість товару суттєво відрізняється від ринкової. Так, товар був задекларований на суму 623 тис. гривень, у той час як орієнтовна вартість товару за сайтами виробників становить 14,3 млн гривень. Як наслідок, держава недоотримала близько 4 млн гривень.

При цьому, через морські порти Одеського регіону тільки за добу проходить близько 250 контейнерів.

За словами народного депутата України Максима Полякова, МДО «Депутатський контроль» неодноразово зверталося до в.о. голови ДФС Максима Мокляка щодо корупційних зловживань на Одеській митниці та необхідності негайного службового розслідування і відсторонення керівництва. «На жаль, пан Мокляк вважає, що йому, як виконувачу обов’язків краще не приймати будь-яких кадрових рішень, а просто чекати призначення повноцінного керівника ДФС України, а корупція нехай процвітає…», – підкреслив нардеп.

Нагадаємо, цього тижня  під час перевірок Державної фіскальної служби на Одеській митниці, ініційованих МДО «Депутатський контроль», у порту «Іллічівськ» на терміналі «Бонд» вилучено контрабандний контейнер, який імовірно належить компаніям одіозного «бізнесмена» Вадима Альперіна.

СХЕМА СПЕЦОПЕРАЦІЇ НА ОДЕСЬКІЙ МИТНИЦІ: ВБ ДФС ТА «ДЕПУТАТСЬКИЙ КОНТРОЛЬ» ВИЯВИЛИ КОНТРАБАНДУ НА 14,3 МЛН ГРИВЕНЬ

конеіный