«Депутатський контроль» став на захист важливої для Миколаївщини лікарні

«Депутатський контроль» став на захист важливої для Миколаївщини лікарні


Миколаївське обласне управління охорони здоров’я розгляне питання щодо недопущення скорочення ліжкового фонду в Доманівській центральній районній лікарні. Про це повідомили у відповіді на звернення народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль».

За розпорядженням голови Миколаївської ОДА, у Доманівській ЦРЛ недоцільно скорочують ліжковий фонд, незважаючи на потреби населення та регіональні особливості.

Під час прийняття розпорядження, керівництвом області, не були враховані найважливіші для району фактори: невдале географічне розташування (30-ти кілометрова зона Південноукраїнської АЕС), відсутність залізничного сполучення.

«Через сусідство з атомною станцією, місцеві мешканці живуть у зоні ризику. До того ж, Доманівський район епідемічний по захворюваності на лептоспіроз та вірусний гепатит, що також вимагає періодичної госпіталізації хворих у стаціонарні відділення», – зазначив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Тарас Кремінь.

Недоцільність скорочення ліжко-місць Доманівської ЦРЛ підтверджується даними медичної статистики. Постійно переповнене терапевтичне відділення: на 41 ліжко – понад 50 пацієнтів, дитячий стаціонар: на 18 ліжок – 32 дитини, інфекційне відділення: на 10 ліжок – 14-16 хворих.

 «Забезпечити населення якісною медичною допомогою – одне із найважливіших завдань держави. Тому скорочення кількості стаціонарних місць у лікарні, яка обслуговує проблемний за рівнем захворюваності район, недоцільно», – наголосив Голова ГО, Голова Секретаріату Міжфракційного об’єднання Вадим Руденко.