«Депутатський контроль» не допустить тіньової приватизації державного медичного об’єкту НДСЛ «Охматдит»

«Депутатський контроль» не допустить тіньової приватизації державного медичного об’єкту НДСЛ «Охматдит»


2 березня у прес-центрі інформаційного агентства УНІАН відбулася прес-конференція Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» на тему: «Спроба рейдерського захоплення нового корпусу «Охматдит». На заході були представлені корупційні схеми і махінації високопосадовців, які призупинили будівництво стратегічно важливого державного медичного об’єкту.

У прес-конференції взяли участь: народні депутати України, члени МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков та Олена Масоріна, Голова Секретаріату МДО Вадим Руденко, Перший заступник голови Секретаріату Юрій Житомирський, лікарі «Охматдиту», представники громадськості, ЗМІ.

Вступним словом зустріч розпочав Вадим Руденко. Голова Секретаріату наголосив на діяльності «Депутатського контролю» та зауважив, що спорудження унікального за своєю суттю медкомплексу не тільки призупинено, а ще й може містити корупційну складову.

«Навколо «Охматдиту» сформувалось велика кількість груп, які намагаються нажитися на об’єкті, що у нашому розумінні є несумісним з мораллю. На жаль, корупція в Україні присутня скрізь, проте я вважаю, що є сфери, де навіть «самий злосный» корупціонер повинен сам собі сказати «стоп», особливо, якщо це стосується здоров’я дітей. Відкриття медичного комплексу – принципова справа для  «Депутатського контролю» і ми зробимо усе, щоб українські діти мали шанс на порятунок та повноцінне життя», – підкреслив Вадим Руденко.

Для нашої держави функціонування такої лікарні стане проривом у медицині. Адже у новому медкомплексі почне працювати перше в державі відділення дитячої променевої терапії. Україна зможе користуватися Європейським реєстром донорів кісткового мозку. Це – необхідна умова для проведення трансплантації кісткового мозку від нерідного донора.

За наявною інформацією, будівництво НДСЛ «Охматдит» розпочалося ще у 2011 році. Проте через два роки державне фінансування призупинилося.  У травні 2015 замовника проекту ДП «Укрмедпроектбуд» підпорядкували МОЗ України.

Генеральним підрядником стає компанія «Альтіс-Констракшн», яка належить кіпрським офшорам «Альтіс холдинг лімітед» і «Геріхан інвестментс лімітед». Ця компанія також була генпідрядником будівництва так і недобудованої «Дитячої лікарні майбутнього».

У січні минулого року МОЗ звільнив директора ДП «Укрмедпроектбуд». Тож рахунки держпідприємства заморожені, будівництво паралізоване та зависли 37 млн. гривень, перераховані ТОВ «Альтіс-Констракшн» в якості авансу.

«Повний контроль за медичним об’єктом національного значення, у будівництво якого держава уже вклала понад 500 млн. грн. переходить повністю приватній структурі,зазначає народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков, –  Ми вбачаємо у цьому ознаки  корупційної змови за участі віце-прем’єра Геннадія Зубка, який дав указівку «Укрмедпроектбуду» та МОЗу передати повний комплект проектно-кошторисної документації з будівництва «Охматдиту» приватній структурі ТОВ «Альтіс-Констракшн».

Також парламентар наголосив, що не можна просто так взяти і віддати кіпрським офшорам державний актив. Адже сьогодні близько 200 млн. гривень держава витрачає щороку, щоб оплатити лікування за кордоном. З відкриттям «Охматдит» ці кошти залишаться в Україні.

Серед присутніх на прес-конференції були і лікарі «Охматдиту», які наголосили на важливості якнайшвидшого відкриття нового медкомплексу:  «В Україні щороку близько 300 дітей потребують пересадки кісткового мозку, проте ми можемо забезпечити лікування лише 30 дітей. Складається враження, що декому не вигідно розвивати вітчизняну медицину. Для прикладу, трансплантація кісткового мозку за кордоном коштує 150 – 200 тис. євро. За цю суму можна зробити трансплантацію 3-4 дітям у нас, в Україні», – зауважив Завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку, інтенсивної мегадозової терапії Олег Рижак.

Зазначимо, що Україна знаходиться на 2 місці в Європі за темпами поширення онкозахворювань.

За словами заступника голови Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Юрія Житомирського, в нашій країні програма з дитячої онкології недофінансована.

«Мова йде не про якісь астрономічні суми! При мінімальній потребі в 536 млн. грн., уряд виділяє на програму дитячої онкології 353 млн. – це на 40% менше від потрібного. З таким бюджетом  близько 2 тисяч українських дітей будуть просто приречені. Тому вкрай важливо, щоб «Охматдит» розвивався, щоб наш діти не помирали через відсутність можливостей для лікування складних захворювань»,наголосив Юрій Житомирський.

Також члени «Депутатського контролю» запропонували організувати міжвідомчу кризову групу під головуванням Прем’єр-міністра щодо розробки заходів для якнайшвидшого введення в експлуатацію лікарні.

«Головне завдання такої групи  – збереження НДСЛ «Охматдит» у власності держави та завершення будівництва під наглядом громадськості та депутатського корпусу»,зауважила народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Олена Масоріна.

«Депутатський контроль» не допустить прихованої приватизації корумпованими чиновниками та їхніми офшорами унікальної та важливої для українців лікарні майбутнього.

 

IMG_5755 IMG_5699 12789907_1604249346462536_1504908879_o 12788826_1604249343129203_1203445294_o