«Депутатський контроль» мав рацію: В. Гонтарева призначена незаконно

«Депутатський контроль» мав рацію: В. Гонтарева призначена незаконно


МДО «Депутатський контроль» підозрював, що Голова Національного банку України Валерія Гонтарева була призначена на посаду з порушенням законодавства, і нещодавно ми отримали цьому документальне підтвердження. У відповіді на звернення члена МДО «Депутатський контроль», народного депутата України (фракція «Народний фронт») Максима Полякова були надані копії документів, які подавала В. Гонтарева для призначення її на посаду Голови НБУ.

Проаналізувавши її трудову діяльність на основі трудової книжки БТ-1 №5626468, було виявлено, що вона займала керівні посади в Акціонерному комерційному Банку «Societe Genrale Україна» з 01.01.1998 р. по 29.12.2000 р. (2 роки 11 місяців 29 днів), а у Акціонерному банку «ING Bank Ukraine» з 15.03.2001 р. по 30.11.2007 р. (6 років 8 місяців 16 днів).

Таким чином, загальний досвід роботи В. Гонтаревої на керівних посадах у банках становить 9 років і 8,5 місяців, а це не відповідає вимогам, встановленим законодавством для призначення на посаду Голови НБУ відповідно до ЗУ «Про Національний банк України» та є підставою для її звільнення.

Зважаючи на великий суспільний резонанс навколо ситуації, що склалася, МДО «Депутатський контроль» звертається до Президента України Петра Порошенка з клопотанням дотримуватися норм українського законодавства та внести до Верховної Ради подання про звільнення В. Гонтаревої.