Держфінінспекція проведе  фінансовий аудит на ПАТ «Укргазвидобування»

Держфінінспекція проведе фінансовий аудит на ПАТ «Укргазвидобування»


Державна фінансова інспекція на звернення «Депутатського контролю» інформує про початок 29 лютого цього року державного фінансового аудиту діяльності ПАТ «Укргазвидобування».

За дорученням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка й протокольного рішення Кабміну перевірку підприємства та його структурних підрозділів проведуть за період з 1 січня по 31 грудня 2015 року. Про це у відповіді на звернення народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль» Віктора Романюка, Дениса Силантьєва, Євгена Дейдея, Геннадія Кривошеї та Олександра Кодолу повідомив Перший заступник Голови ДФІ Шкуропат О. Г.

За наявною інформацією, Головою правління ПАТ «Укргазвидобування» Прохоренком та його Першим заступником Романюком за погодження з невстановленими посадовими особами НАК «Нафтогаз України» здійснюється термінова сплата за укладеними нерезидентами контрактами на постачання технологічного обладнання, зокрема:

  • Укладений контракт з німецькою компанією «КАТТ ГМБХ» на суму
    6, 559 млн. євро,
  • Контракт з СЗАТ «Фідмаш» на 6,007 млн. дол. США.

«Згідно аналізу цінових пропозицій було виявлено, що загальна вартість двох контрактів завищена більш ніж на 2 млн. дол. З метою захисту інтересів держави та збереження державного стратегічного активу ми звернулися до контролюючих органів, аби не допустити можливих махінацій», – зауважив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

Як відомо, ці договори були укладені за результатами проведення процедури відкритих конкурсних торгів зі зменшенням ціни (редукціон) згідно з оголошеннями та протоколом № 047. Зазначимо, що технічні й фінансові умови на технологічне обладнання заздалегідь виписувалися виключно під конкретні компанії, які саме стали переможцями за цим конкурсом.

«Дії керівництва компанії потрібно контролювати більш жорстоко, адже зазначені дані можуть свідчити про ймовірні правопорушення законодавства. Держфінінспекція оперативно відреагувала на звернення  “Депутатського контролю”  і найближчим часом проведе ретельний аудит на підприємстві», – зазначив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.