«Депутатський контроль» бере під особистий контроль проведення конкурсу на зайняття вакантних посад категорії “А” (Державні секретарі)

«Депутатський контроль» бере під особистий контроль проведення конкурсу на зайняття вакантних посад категорії “А” (Державні секретарі)


Під час проведення конкурсу на зайняття вакантних посад категорії “А” (Державні секретарі), у приміщенні Національного агентства України з питань державної служби, присутні представники МДО «Депутатський контроль», які слідкуватимуть за прозорістю і неупередженістю проходження конкурсу.

«Ми зробимо все можливе для того, щоб ці стратегічно важливі для держави посади посіли достойні люди, які є дійсно професіоналами свого діла», – заявив Голова Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.

Нагадаємо, що 7.11 2016 року в Національному агентстві України з питань державної служби Комісія з питань вищого корпусу державної служби розпочався конкурс на заміщення вакантних посад державних секретарів: Міністерства аграрної політики та продовольства України; Міністерства внутрішніх справ України; Міністерства екології та природних ресурсів України; Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Міністерства енергетики та вугільної промисловості України; Міністерства інфраструктури України; Міністерства інформаційної політики України; Міністерства культури України.

У першому етапі конкурсу ( тестування) взяли участь 89 кандидатів (9 кандидатів не з’явились). За підсумками першого дня набрали: 2 бали – 67 кандидатів; 1 бал – 30 кандидатів; 0 балів – 6 кандидатів. Наступні етапи конкурсу (розв’язання ситуаційних завдань та співбесіда) заплановано на 15 та 16 листопада 2016 року.

Наразі набуває чинності новий закон України «Про державну службу». Його автори голосно називають документ масштабною реформою, за яку довелося неабияк поборотися. Тільки до другого читання до закону запропонували понад 1,3 тис поправок. Закон змінює стару “совкову” систему добору кадрів, підхід до оплати праці держслужбовців, забороняє чиновникам суміщати роботу у виконавчій владі і виборних органах самоврядування і виключає вкорінені в Україні родинні зв’язки і “кумівство” в держорганах.

У кожному міністерстві до кінця року з’явиться новий управлінець європейського зразка – держсекретар, із заробітною платою мінімум 2 тис євро / місяць. Гроші в рамках макрофінансової допомоги на 1,8 млрд. євро виділяють європейці. Тож майбутні секретарі міністерств повинні будуть виправдати таку довіру і показати свої професійні якості на вищому рівні.

З повним списком кандидатів, допущених до участі у конкурсі на зайняття вакантних посад категорії “А” (Державні секретарі), можна ознайомитись на офіційній сторінці Національного агентства України з питань державної служби – http://www.nads.gov.ua/page/spysky-kandydativ-yakyh-dopushcheno-do-uchasti-u-konkursi-na-zaynyattya-vakantnyh-posad
МДО «Депутатський контроль звертається до усіх громадян України із проханням приділити особливу увагу цьому питанню.

У разі наявності інформації щодо кандидатів на зайняття вакантних посад категорії “А” (Державні секретарі) прохання звертатись за телефоном гарячої лінії МДО «Депутатський контроль» (044 251 60 60)