Депутати вимагають перевірити “АТБ-Маркет” через діяльність у Криму та Донбасі

Депутати вимагають перевірити “АТБ-Маркет” через діяльність у Криму та Донбасі


Ситуація довкола АТБ може загрожувати національній безпеці України, вважають члени “Депутатського контролю”.

Народні депутати, члени Міжфракційного об’єднання “Депутатський контроль” звернулися до Ради національної безпеки і оборони, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби з проханням розібратися з ситуацією, яка склалася з найбільшою в Україні роздрібною торговельної мережі “АТБ-Маркет” – компанії дніпропетровських олігархів Геннадія Буткевича, Євгенія Єрмакова та Віктора Карачуна.

Так, за інформацією з відкритих джерел, стало відомо про те, що ця мережа активно працює в анексованому Криму та на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Безперешкодне функціонування мережі дає підстави вважати про наявність ймовірних зв’язків АТБ із сепаратистами.

Також вказується, що підконтрольні “АТБ” структури, що працюють в Криму, сплачують податки в Краснодарському краї РФ. Таким чином, фактично здійснюється фінансування країни-агресора, що можна розцінити як порушення українського законодавства про відповідальність за фінансування тероризму.

“У відкритих джерелах була поширена інформація, що у минулому році компанії, підконтрольні “АТБ” у окупованому Криму, які управляють мережею продовольчих супермаркетів “ПУД”, заплатили у Краснодарському краї до бюджету Росії – країни-агресора – 5 мільйонів доларів податків. Загальний обсяг чистого прибутку, який ймовірно заробили магазини АТБ на півострові – понад 150 мільйонів доларів”, – повідомив на брифінгу у Верховній Раді народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Андрій Шинькович.

78_big

АТБ-Маркет працює в Криму під новою назвою “ПУД”

Натомість, за наявною інформацією, на території України, “АТБ-маркет” ймовірно ухиляється від сплати податків. Зокрема, з відкритих джерел стало відомо, що за лютий-травень 2014 р. мережа мала господарсько-фінансові відносини з низкою підприємств з ознаками фіктивності на суму приблизно 2, 5 млрд. грн.

Окрім того, є підозри, що реальний контроль над мережею здійснюють представники Російської Федерації, зокрема, відомий підтримкою бойовиків на окупованому Донбасі російський олігарх Костянтин Малофєєв.

Народний депутат Дмитро Лубінець підкреслив, що існують потенційні ризики, які несе монополіст “АТБ “, особливо, якщо підтвердиться, що мережа перебуває під фактичним контролем російської сторони.

“Надзвичайна розповсюдженість в Україні продовольчих супермаркетів, які працюють переважно із власними торговими марками – це ризик одночасного завдання шкоди сотням тисяч споживачів. Просто паніка, яку може спровокувати одна монопольна компанія, така як “АТБ”, може мати величезні наслідки соціального вибуху в Україні. Ми всі памятаємо як “чомусь” в усіх маркетах “АТБ” зникали сіль, гречка, сірники. І тим самим підбурювалось, що держава Україна не може забезпечити громадян мінімальним набором”, – заявив Лубінець.

shema

Джерело: витяг з реєстрів власності, ЗМІ

У свою чергу, депутат Тарас Кремінь закликав секретаря РНБО Олександра Турчинова провести невікдладну перевірку фактів щодо торгової мережі.

“Я поділяю настрої наших співгромадян, які у багатьох містах України вийшли на акції протесту проти “АТБ-Маркет”, захищаючи українські інтереси, виступаючи проти країни-агресора, на підтримку якого фактично почала працювати “АТБ-Маркет” віднедавна…  Я сподіваюсь, що Олександр Турчинов, як і керівництво нашої держави, приділять цьому питанню відповідну увагу і відреагують на запити народних депутатів”, – повідомив Кремінь.

_str8374_1Народні депутати Д.Лубінець, Т.Кремінь та А.Шинькович