Депутати ухвалили закон, який спрощує дозвільну систему у сфері будівництва

Депутати ухвалили закон, який спрощує дозвільну систему у сфері будівництва


Верховна Рада України 17 січня у другому читанні ухвалила законопроект щодо удосконалення містобудівної діяльності (№4733-1). Співавторами закону виступили члени МДО “Депутатський контроль” Ірина Суслова, Геннадій Кривошея, Вадим Івченко, Андрій Шинькович та Олександр Кодола.

У пояснювальній записці до документу зазначено, що на практиці все частіше трапляються випадки, коли недобросовісні забудовники з метою отримання права на виконання будівельних робіт за декларативним принципом занижують категорію складності об’єктів з IV до ІІІ категорії, при цьому, свідомо уникаючи перевірок достовірності документів, зазначених у таких деклараціях.

Закон передбачає замість 5-ти категорій складності будівництва, що мали розмиті кордони, запровадити чіткі класи наслідків – значні, середні та незначні.

Депутат Ірина Суслова зазначила, що закон вирішує відразу дві проблеми: “запобігає будівельним аферам та спрощує дозвільну систему для звичайних громадян”.

“Будувати великий житловий комплекс, прикриваючись третьою категорією складності вже буде неможливо. Будуючи багатоповерхівки, забудовник замість декларацій отримуватиме дозвіл. Тобто інвестори знатимуть, що їхня будівля законна й технічно надійна. Більше 80% будівельних робіт розпочинатимуться на основі простого документу – повідомлення, яке навіть не потребуватиме реєстрації. Це автоматично знизить ймовірність конфліктних ситуацій та корупційних ризиків”, – прокоментувала парламентар документ на своїй сторінці у Facebook.

Ірина Cуслова підкреслила, що нові норми закону усунуть зайвий бюрократизм для звичайних громадян, а забудовників стимулюють будувати легально і дотримуватися будівельних норм.