Депутати просять ГПУ перевірити факти тиску на журналістів 368.media

Депутати просять ГПУ перевірити факти тиску на журналістів 368.media


Члени МДО “Депутатський контроль” звернулися до генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням перевірити можливі факти тиску на журналістів Українського антикорупційного проекту 368.media з боку компанії “Трансінвестсервіс”. 

Таке звернення підписали народні депутати Максим Поляков, Віктор Романюк та Тарас Кремінь.

Співробітники видання повідомили, що після публікації на офіційному сайті 368.media матеріалу про ймовірні корупційні схеми ТОВ “ТІС”, журналісту Денису Корнишову зателефонував Голова наглядової ради Олег Кутателадзе із заявою про тиск на компанію з боку Служби безпеки України з метою вимагання грошових коштів.

При цьому Катателадзе звернувся з проханням додати на сайт позицію самої компанії від юриста ТОВ Дмитра Гербея. Згодом позицію без правок було опубліковано на офіційному сайті видання.

Після цього Гербей зателефонував Корнишову з вимогою спростувати його пост щодо компанії діяльності “ТІС”на персональній сторінці у мережі Facebook. Юрист  також поставив умову, що компанія подасть позовну заяву на журналіста до суду, якщо він не спростує свій запис.

Також повідомляється, що у листопаді 2016 року на пошту редакції 368.media надійшов лист з пошти 4etverta.vlada@gmail.com з проханням видалити з офіційного сайту видання матеріал про розслідування СБУ діяльності Міністерства інфраструктури України та компанії “ТІС” за матеріальну винагороду, в чому їм було відмовлено.

“Вказана інформація дає всі підстави розцінити дії представників ТОВ “ТІС” як вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків, що мають ознаки кримінального правопорушення”, – йдеться у зверненні депутатів.

Вони закликали Генеральну прокуратуру у разі виявлених правопорушення вжити відповідних заходів реагування та притягнути винних до відповідальності.

Нагадаємо, раніше “Депутатський контроль” заявляв про ймовірні масштабні факти корупції у Одеському порту “Южний”, до яких могла бути причетна компанія “ТІС”.  Також “Депконтроль” закликав позбавити керівника компанії Андрія Ставніцера статуса почесного консула.