Депутати пропонують ввести відстрочку по кредитах для підприємців з Донбасу

Депутати пропонують ввести відстрочку по кредитах для підприємців з Донбасу


У Верховній Раді зареєстрували два законопроекти (№6029 та №6030), метою яких є врегулювання проблем з кредитами, які брали для розвитку бізнесу підприємці з міст Донецької та Луганської областей, куди згодом прийшла війна.

Співавторами стали народні депутати, члени МДО “Депутатський контроль” Борис Козир та Тарас Кремінь.

Ухвалення цих законів дасть можливість підприємцям, які втратили бізнес через війну, заново почати свою діяльність, створювати робочі місця для переселенців та інших українців.

Зокрема, законопроект №6029 вводить поняття суб’єкта, який втратив можливість ведення господарської діяльності. Для таких осіб передбачається відстрочка (мораторій) на виконання зобов’язань за кредитами до відновлення контролю держави над цією територією. Також вдосконалюється порядок видачі форс-мажорних сертифікатів по кредитним відносинам у зв’язку з АТО.

Окрім того, законопроектом №6030 вносяться зміни до Податкового кодексу, щоб банки могли тимчасово враховувати таку заборгованість як безнадійну і могли вивільнити відповідні суми резервування.

Відмітимо, за інформацією Незалежної асоціації банків України, обсяги банківських кредитів, виданих лише тільки 62 банківськими установами юридичним особам, місцем знаходження яких є (або були на день отримання кредитів) населені пункти на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької області, складає 10 965 млн. грн., а Луганської області – 1 241 млн. грн.

Водночас, станом на 1 грудня 2015 року, сума прострочених банківських кредитів на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей дорівнювала 12 115 млн. грн. та 2 193 млн. грн. відповідно.