Депконтроль закликає ГПУ та МВС не допустити рейдерського захоплення компанії “Хліб України”

Депконтроль закликає ГПУ та МВС не допустити рейдерського захоплення компанії “Хліб України”


Представники Міжфракційного депутатського об’єднання “Депутатський контроль” звернулися до генпрокурора Юрія Луценка та голови МВС Арсена Авакова з вимогою не допустити рейдерського нападу та втручання у роботу Державної акціонерної компанії “Хліб України”.

Інформація про рейдерське захоплення надійшла народним депутатам від Голови Правління ДАК “Хліб України” Мирона Скородинського.

Зазначимо, що державна акціонерна компанія у 1996 році, державі належить 100% корпоративних прав. Діяльність ДАК “Хліб України” є складовою продовольчої безпеки країни у галузі хлібопродуктів. Повноваження щодо управління корпоративними правами держави компанії здійснює Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Як стало відомо, починаючи з листопада 2016 року в ДАК “Хліб України” різними державними органами постійно проводяться перевірки діяльності Компанії, підставою яких слугують численні скарги Громадської організації “Кондр” (Черкаська область, м. Звенигородка) з ймовірно неправдивими фактами.

Варто відзначити, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні дані про цю ГО, по теперішній час не має ідентифікаційного коду. Є підстави вважати, що ГО “Кондр” була створена ймовірно навмисно для рейдерського нападу на державну компанію.

Відповідно до наявної інформації, не отримавши від поданих скарг бажаного результату, ГО продовжує надсилати скарги не лише до Мінагрополітики, а й до народних депутатів України, Кабінету Міністрів України, НАБУ, Адміністрації Президента України, ініціюючи численні перевірки, які блокують діяльність компанії та її дочірніх підприємств.

Наявна інформація дає підстави вважати, що тиск на ДАК “Хліб України” та дочірнє підприємство компанії “Тальнівський КХП” ймовірно пов’язаний з їх активною позицією стосовно повернення до державної власності майнового комплексу”Тальнівського КХП”, який був незаконно відчужений та повернення якого розглядається господарськими судами та правоохоронними органами усіх рівнів.

Депутати вважають, що вищевказані дії свідчать про намагання тіньової приватизації державного майна та вчинення рейдерських дій, що призводять до порушення нормальної роботи підприємства.

МДО “Депутатський контроль” закликає Генеральну прокуратуру та Міністерство внутрішніх справ провести перевірку спроб рейдерського нападу на ДАК “Хліб України”, унеможливити її захоплення та відновити безперебійну роботу державної компанії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Депконтроль вимагає розслідувати рейдерське захоплення БОПЗ – Братського олійнопресового заводу у Миколаївській області.