Депконтроль закликає ГПУ та Нацполіцію розслідувати рейдерське захоплення БМПЗ

Депконтроль закликає ГПУ та Нацполіцію розслідувати рейдерське захоплення БМПЗ


Представники МДО “Депутатський контроль” направили звернення до Генпрокуратури та Національної поліції з вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася навколо Братського Маслопресового заводу (Миколаївська область).

Як повідомив на “гарячу лінію” Депконтролю директор заводу А. Доценко, на БМПЗ відбулося рейдерське захоплення та фактичне блокування його діяльності. За його даними, захоплення відбулося 13 січня року шляхом  злочинного заволодіння корпоративними правами ТОВ “Нові енергозберігаючі технології”. При цьому, як відзначає заявник, реєстраційні дії були проведені без волі і без участі директора ТОВ “НЕСТ” – Половинкіна Сергія Миколайовича та учасника ТОВ “НЕСТ” – Ільяшенко Олега Анатолійовича, який володіє 100% корпоративних прав Підприємства.  Результатом таких дій стали зміна керівника Зайцева Владислава Ігоровича.

У подальшому, як зазначають працівники Маслопресового заводу, відбулось протиправне заволодіння майном промислового об’єкту, яке супроводжувалось погрозою застосування до працівників охорони фізичної сили та вогнепальної зброї невстановленими особами, які назвалися представниками “нового власника”.

14 січня. до підприємства під’їхали три машини – представники пана Зайцева В.І. та представники ТОВ “Олтрейд 2016”, якому завод нібито передано в оренду. При цьому, як вбачається зі звернення, за подіями з боку спостерігала місцева поліція, на чолі з начальником Братського управління поліції Тюковим Андрієм Володимировичем, яку викликали працівники підприємства. Після декількох годин протистояння з охороною Підприємства вони залишили спроби проникнення, залишивши біля підприємства спостережний пост.

Згодом, відповідно до наявної інформації, 23 січня на територію заводу, за бездіяльності поліції, увірвалися невідомі озброєні особи. Керівник цієї групи осіб повідомив, що він є директором охоронної фірми “Борисфен”, яка тепер  буде охороняти завод.

З того часу озброєна група осіб, що знаходиться на території заводу, під загрозою застосування вогнепальної зброї змушує співробітників підприємства залишити територію заводу. На даний момент повністю заблокована виробнича діяльність на підприємстві.

Заявником і керуючою компанією були подані заяви та підтверджуючі документи в Міністерство юстиції України, Генеральну прокуратуру України, Міністерство внутрішніх справ, Головне управління національної поліції у Миколаївській області, Братське управління поліції, Національне антикорупційне бюро України і Службу безпеки України.

За даним фактом було відкрито три кримінальні провадження. Але до цього часу ніяких істотних змін не відбулось, діяльність підприємства не розблокована, працівники не можуть потрапити на територію заводу, зірвані контракти, невиплачені податки і заробітні плати.

“Депутатський контроль” закликає генпрокурора Юрія Луценка та голову Нацполіції Сергія Князєва провести перевірку цих фактів, взяти під контроль та забезпечити об’єктивність досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях.

На жаль, рейдерство, є однією з головних проблем, через яку звертаються на “гарячу лінію” Депконтролю. Однією з нових форм рейдерського захоплення є масові втручання в Реєстр прав власності, коли шахрайським шляхом підмінюються прізвища власників майна. Закликаємо уповноважені органи нарешті знайти шляхи вирішення цієї проблеми“, – зазначив Голова Секретаріату “Депутатського контролю” Вадим Руденко.

Нагадаємо, раніше Депконтроль відкрив в Україні “гарячу лінію” для захисту бізнесу.


Телефон “гарячої лінії”:

044 251 6060

Е-mail: anticor@depcontrol.org

Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:

01001, Київ, вул. Грушевського, 10