Депконтроль вимагає від ГПУ розслідувати корупційні схеми в Мінсоцполітики

Депконтроль вимагає від ГПУ розслідувати корупційні схеми в Мінсоцполітики


“Депутатський контроль” закликав генпрокурора України Юрія Луценка провести перевірку фактів про ймовірне перевищення службових повноважень посадовими особами Міністерства соціальної політики України.

Зокрема, про корупційні схеми на “гарячу лінію” Депконтролю повідомили генеральний директор ТОВ “Український центр реабілітації Ветеранів Афганістану”, директор ТОВ “Центр протезування “Едвардс” та гендиректор ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Мімоза”.

Відповідно до отриманої інформації, 17 лютого 2017 року за підозрою у вимаганні та отриманні хабара в сумі 300 тис. грн. співробітники ГПУ та СБУ затримали директора Фонду соціального захисту інвалідів при Мінсоцполітики.

Але на підставі рішення Печерського районного суду м. Києва від 7 березня 2017 щодо підозрюваного було обрано міру запобіжного заходу у вигляді застави у сумі 240 тис. грн. На сьогоднішній день Артюх продовжує працювати у Фонді на займаній посаді.

Як стало відомо представникам Депконтролю, керівник Фонду соціального захисту інвалідів був задіяний у злочинних схемах, які полягали у вимаганні та отриманні 10% коштів від загальної суми на реалізацію програм соціального захисту інвалідів.

Наявна інформація дає підстави вважати, що підґрунтям корупційних схем чиновників Мінсоцполітики України слугують ймовірно протиправні нормативно-правові акти Міністерства.

Як вказують заявники, це не єдина корупційна схема в Мінсоцполітики. Попередні та діючі керівники Мінсоцполітики отримують неправомірну вигоду за допомогою корупційних схем у обсягах близько 350 млн. грн., що знайшло своє підтвердження у ході досудового розслідування у кримінальних провадженнях №42016101070000054 від 15.03.2016 року, №42016000000000602 від 29.02.2016 року, а також листі Рахункової палати України Прем’єр-міністру України від 05.10.2015 № 07-1950.

Як зазначається, посадові особи Міністерства соціальної політики, зокрема: заступники-куратори, директор Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України, заступник директора Департаменту, директор УкрHДІ протезування, які, будучи посадовими особами Міністерства, відповідальними за протезну галузь держави, створюють корупційні схеми, видаючи протиправні нормативно-правові акти з метою одержання неправомірної вигоди як для себе, так і для інших юридичних та фізичних осіб, так і шляхом використання свого службового становища. А це, у свою чергу, завдає тяжких наслідків охоронюваним законом правам інвалідів, державним інтересам та правам юридичних осіб.

Відповідно до наявної інформації, ці посадовці здійснюють процес регулювання протезної галузі в Україні шляхом підміни законів України наказами Міністерства соціальної політики України з перевищенням наданих їм повноважень, а також шляхом використання свого службового становища для зарегульованості протезної галузі з метою виготовлення протезних виробів для інвалідів лише з тих комплектуючих та тих виробників, які підконтрольні вказаним посадовим особам та від яких ймовірно отримується неправомірна грошова вигода.

Відповідно до постанови Кабміну від 10 вересня 2014 року № 442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, Мінсоцполітики не є органом, що здійснює державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності. Враховуючи це, міністерство у двомісячний строк мало винести уряду пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів та привести власні нормативно-правові акти у відповідність із постановою, а саме: виключити із них питання, що сприяють будь-якому впливу та нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності за виготовленням протезних виробів.

Натомість, як наголошується, неодноразові пропозиції з боку Міністерства щодо внесення змін до підзаконних нормативно-правових актів лише створюють додаткові передумови для зловживань в протезній галузі та приводять до виникнення корупційних схем. Підтвердженням цього є відповідні протоколи, накази та документи НАБУ, ДРС та Мінекономіки стосовно наказів Мінсоцполітики №№871, 59, 610 та інші.

Вимагаємо від ГПУ розібратися із ситуацією навколо протезної галузі у Мінсоцполітики. Корупційні схеми, про які нам повідомили, можуть свідчити про завдання державі масштабних збитків. Окрім цього, порушуються права людей з інвалідністю, яких якраз і має захищати Фонд“, – зазначив Голова Секретаріату Депконтролю Вадим Руденко.


Телефон “гарячої лінії” Депконтролю:
044 251 6060
Е-mail: anticor@depcontrol.org
Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:
01001, Київ, вул. Грушевського, 10