Депконтроль підтримує Віталія Кличка у впорядкуванні зовнішньої реклами Києва з урахуванням інтересів операторів

Депконтроль підтримує Віталія Кличка у впорядкуванні зовнішньої реклами Києва з урахуванням інтересів операторів


Представники Міжфракційного об’єднання Верховної Ради України “Депутатський контроль” висловили підтримку позиції київського міського голови Віталія Кличка щодо покращення зовнішнього вигляду столиці. Згідно з планами мера, має бути значно зменшена кількість рекламних конструкцій, щоб перетворити Київ на комфортне, привабливе для життя і туризму місто.

Про це йшлося на зустрічі мера та представників іноземних інвесторів найбільших українських операторів зовнішньої реклами – компаній BigBoard Group (JCDecaux) та Prime Group (Dragon Capital), яка відбулась у мерії 8 лютого за сприяння “Депутатського контролю”.  

Сторони обговорили тенденції розвитку ринку зовнішньої реклами у Києві та можливі шляхи залучення інвестицій до столиці. Зокрема, Алекс Мунтяну (Dragon Capital) звернув увагу київської влади на високі ризики того, що через нові ініціативи влади ведення бізнесу в українській столиці може опинитися під загрозою. За словами Йозефа Ондерка (JCDecaux), численні обмеження для операторів знижують інвестиційну привабливість Києва на міжнародній арені. Але оператори готові до зменшення кількості конструкцій за умови надання можливості зробити це поступово та з гарантуванням об’єктивності проведення конкурсів.

Віталій Кличко запевнив, що компанії не втратять свій бізнес за рахунок зменшення кількості конструкцій та введення більш жорстких правил розміщення, оскільки очікується, що це призведе до підвищення цін на розміщення реклами. Мер закликав учасників знайти рішення, щоб перетворити Київ на красиву європейську столицю.

Представник “Депутатського контролю” Вадим Руденко відмітив: “Віталій Кличко працює над тим, як покращити життя киян та зовнішній вигляд міста. Ми підтримуємо його ініціативи та допоможемо реалізувати, але при цьому важливо не допустити банкрутства великих компаній-роботодавців. Ми повинні об’єднати зусилля, щоб відновити архітектуру міста і разом з тим зберегти імідж Києва на міжнародній інвестиційній арені“.

Оскільки головним побоюванням операторів ринку є можливість наявності корупційних ризиків під час втілення зазначених змін, сторони дійшли згоди, що наявність оперативного каналу зв’язку між бізнесом та міським головою допоможе не допустити цього. Тому “Депутатський контроль”, метою якого в тому числі є підтримка та розвиток бізнесу в країні, взяв на себе обов’язок у налагодженні такого зв’язку.

Нагадаємо, у 2014 році мер Києва Віталій Кличко тимчасово заборонив видавати дозволи на розміщення зовнішньої реклами, через численні скарги жителів. У подальшому, низці компаній відмовили у продовженні дозволів. 

7 лютого 2017 року земельна комісія рекомендувала Київраді прийняти нові правила розміщення зовнішньої реклами у Києві.

А нещодавно за участю Депконтролю в Україні була відкрита “гаряча лінія” для захисту бізнесу.