Завдяки Депконтролю на Черкащині арештували одіозного рейдера

Завдяки Депконтролю на Черкащині арештували одіозного рейдера


Сьогодні у Придніпровському районному суді міста Черкаси відбулося засідання, на якому було обрано запобіжний захід для Олександра Короткова – борошномельного олігарха, екс-регіонала, а нині депутата Черкаської обласної ради від «Радикальної Партії Олега Ляшка».

В результаті Короткову, якого звинувачують у незаконній приватизації та у привласненні майна державного підприємства Тальнівський КХП на суму майже 55 млн грн., присуджено тримання під вартою. Втім, є альтернатива – внесення застави у розмірі трьох мільйонів гривень. Хоча прокуратура і наполягала на сумі, еквівалентній суммі звинувачень – 54,6 млн.грн. А поки що О.Короткова з залу суду у кайданках етапували до ізолятора тимчасового тримання.

“Я особисто докладатиму максимум зусиль для того, щоб судові та правоохоронні органи довели справу до логічного завершення та визначили правильний запобіжний захід, громадянина Короткова було притягнуто до передбаченої законом відповідальності, а державі повернуто нанесені рейдером Коротковим збитки. Депутат його викупив за 17 мільйонів гривень, тоді як, за експертними оцінками, вартість компанії становить близько 200 мільйонів гривень”, – зазначав напередодні даного судового засідання член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

На даний момент проводяться ряд слідчих і процесуальних дій з метою встановлення всіх учасників організованої групи, яку ймовірно очолював Коротков (бухгалтери, юристи, судді, нотаріуси).

Тальнівський комбінат хлібопродуктів – найбільше в Україні підприємство, що займається переробкою борошна, експортує за кордон 22% від виробленого борошна в Україні – було незаконно передане Олександру Короткову та його приватним структурам.

Коротков рейдерським захопленням відбирав землі у фермерів. У цьому йому допомагали екс-губернатор Черкащини Тулуб, який зараз перебуває у розшуку та переховується в Москві, і колишній працівник СБУ Котляр. Останній займався “кришуванням” Короткова під час “передачі” йому державного підприємства.

Постановою Господарського суду Черкаської області ДП ДАК “Хліб України” “Тальнівський КХП” визнано банкрутом.

Під час процедури банкрутства, ліквідатором було реалізоване юридичним особам, що підконтрольні колишньому директору Тальнівське КХП Олександру Короткову майно, яке належить державі в особі ДАК “Хліб України”.