Cпівучість кандидатів на посаду Голови КОДА, або як “розважалась” Комісія з питань вищого корпусу державної служби

Cпівучість кандидатів на посаду Голови КОДА, або як “розважалась” Комісія з питань вищого корпусу державної служби


Протягом двох днів, а саме 10-11 жовтня цього року, члени МДО «Депутатський контроль» спостерігали за проведенням конкурсу на зайняття вакантної посади голови Київської обласної державної адміністрації. А саме за тим наскільки прозоро і чесно відбувався вибір Голови однієї з ключових областей України. Нагадаємо, що відповідно до п. 3 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ № 246 від 25.03.2016 р. конкурс має проводитися з дотриманням принципів: забезпечення рівного доступу, політичної неупередженості, законності, довіри суспільства, недискримінації, прозорості, доброчесності, надійності та відповідності методів тестування, узгодженості застосування методів тестування, ефективного і справедливого процесу відбору. Контроль за чітким виконанням цих вимог і був основною метою представників МДО «Депутатський контроль»

Проводила конкурс Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Кожен із кандидатів мав пройти три етапи конкурсу, а саме: тестування, що складалося з 40 питань, відповісти на які кандидати мусили за 40 хвилин; виконання ситуаційних завдань, яке оцінювались за 4 критеріями – професійні знання, вміння приймати рішення, управляння організацією персоналу і робота з інформацією; та співбесіда, на якій 8 членів Комісії, задаючи питання, мали також оцінити компетентність і рівень підготовки кожного з кандидатів.

Тож умови конкурсу визначені так, щоб обраний кандидат дійсно міг стати ефективним очільником Київської обласної державної адміністрації. Що в решті-решт і відбулося – за підсумками конкурсу, посаду Голови КОДА має посісти Горган Олександр Любомирович, який дійсно показав найкращий результат при проходженні всіх трьох етапів.

А от стосовно дотримання умов конкурсу виникають деякі питання. Предстаники МДО «Депутатський контроль» під час проведення першого етапу звернули увагу на те, що насправді трансляція не є прямою, адже в момент, коли в реальному часі вже проходить тестування – глядачі каналу Ютюб отримали відеоролик із оголошення про початок процедури тестування. Крім цього, фактично, конкурсанти були розміщені в різних аудиторіях, а відеоспостереження велося лише з однієї. Виникають деякі суперечливі моменти стосовно і тестових завдань: були некоректно сформульовані питання – відповідно до застарілого законодавства, що викликало труднощі в учасників, адже в таких випадках невідомо, яку відповідь вважатимуть правильною.

Члени Комісії теж побавили спостерігачів, особливо в перервах між співбесідами кандидатів, коли забувши про камери, пропонували у якості питань до співбесіди перевірити співочі здібності кандидатів, тобто заспівавши гімн України. Були й ті, яких зацікавило походження прізвища одного із кандидатів, а саме Горгана О. Л., якого все ж таки запитали про причини зміни прізвища з Лялька на Горган. Та, на щастя, Голова Комісії Костянтин Ващенко вчасно зупинив подібні витівки, наголосивши на необхідності оцінювати суто професійні якості опитуваного і не вдаватись до фарсу.

Іншою дивиною стало те, що дехто з кандидатів, відповідаючи на питання, елементарно не знав, як користуватися клавіатурою комп’ютера та взагалі відзначилися безграмотністю у написанні. Так, Смирнова Мирослава Михайлівна, яка наразі займає посаду Голови Києво-Святошинської районної адміністрації, досить довго намагалася знайти апостроф і, врешті, вирішила обійтись без нього, при цьому, припустившись в 2 абзацах тексту 6 граматичних помилок. Слід зазначити, що саме цей кандидат набрала найменшу кількість балів під час другого етапу конкурсу. За критерій, «управляння організацією персоналу», Смирнова М. М. набрала – 0,44 бали, при максимальних 2 і результатом переможця – 1,78 відповідно. 14643056_1729214380735278_1596876180_n

Наразі сумніватись у підсумках конкурсу немає підстав. Але, як зазначив Голова Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Вадим Руденко: «Хоч, загалом, до результатів конкурсу не має питань, ми зробимо все можливе, аби проведення наступних конкурсів на ключові посади в Україні проходили з урахуванням всіх недоліків і чітким дотриманням відповідних вимог».