Чому стратегічний державний об’єкт «Міжнародний аеропорт Одеса» передано у приватні руки?

Чому стратегічний державний об’єкт «Міжнародний аеропорт Одеса» передано у приватні руки?


Після звернення члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова, Прем’єр-міністр доручив Міністру інфраструктури Андрію Пивоварському перевірити КП «Міжнародний аеропорт Одеса» щодо законності передачі 75% його акцій приватному підприємству «Одеса Аеропорт Девелопмент».

Відповідно до затверженої у 2013 році Кабінетом Міністрів України Концепції «Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року», в якій зазначено, що «аеродромні об’єкти аеропортів повинні бути збережені або повернені у державну власність». На разі Концепція ігнорується. Аеропорт експлуатується приватними підприємствами, які отримують прибуток, але не забезпечують його розвиток та належне утримання.

За наявною інформацією, керівництво ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» не виконує умови договору з Одеською міською радою щодо корпоративних принципів управління. Хоча зобов’язувались зробити внесок у розмірі 355 млн. грн. на його розвиток, розбудову та утримання.

«Одеський аеропорт – стратегічна установа подвійного значення, – зауважив  член МДО «Депутатський контроль», Максим Поляков (фракція «Народний фронт»). Адже це – одна з найбільших військових частин повітряних сил України, що використовує його злітно-посадкову смугу для вильоту та прийому військової та бойової авіації. Тому, перебуваючи у руках приватних структур, несе загрозу національній безпеці та обороні України». Також, звертаючись до Арсенія Яценюка, Максим Поляков зазначив, що «необхідно вирішити питання щодо повернення аеропорту у державну власність, забезпечити його нормальною роботою та спрямувати доходи від його діяльності до держбюджету».

У відповідь на Депутатське звернення, Прем’єр-міністр України доручив Голові ОДА Одеської області Михайло Саакашвілі, Міністру економічного розвитку Айварасу Абромавічусу, Міністру оборони Степану Полтараку, Голові ДФС Ігорю Білоусу та Голові ДФІ Михайло Дибі вжити відповідні заходи щодо усунення виявлених порушень, а також опрацювати питання стосовно повернення підприємства у держвласність.