Чому Міносвіти саботує законодавство і не звільняє Пашка? «Депутатський контроль» вимагає реакції Уряду

Чому Міносвіти саботує законодавство і не звільняє Пашка? «Депутатський контроль» вимагає реакції Уряду


«Депутатський контроль» звертається до Уряду з вимогою розібратися, чому Міністерство освіти і науки попри доручення Кабміну, досі не звільнило в.о. ректора даної установи Павла Пашка, який підпадає під люстрацію. Про це йдеться в зверненні народного обранця, члена МДО «Депутатський контроль» Віктора Романюка (фракція «Народний фронт»).

Він наголошує, що чиновник часів адміністрації Януковича не пройшов люстрації, не володіє державною мовою та іншими вимогами до керівника вишу такого рівня та чинить тиск на викладацький склад та студентів.

За зверненням «Депконтролю» роз’яснення у цій справі дав Мінюст – держорган, уповноважений для забезпечення перевірки посадовців згідно із Законом України «Про очищення влади». У ньому йдеться, що оскільки П.Пашко займав керівні посади – нагадаємо, у період з 2010 по 2014 рік він був заступником голови Державної митної служби, працював на інших високих постах у відомстві – останній підлягає люстрації і не може бути призначений чи обраний на посаду керівника вищого навчального закладу (в тому числі – і в статусі в.о.).

Враховуючи це, «Депконтроль» звернувся напряму до міністра Квіта із прохання врахувати норми вітчизняного законодавства та звільнити незаконного ректора, проте жодної реакції Міносвіти на це не побачив.

За словами Віктора Романюка, увагу на таке відкрите нехтування законами України звернули вже і громадські організації та колеги-парламентарії із профільного Комітету Верховної Ради.

«У звіті Громадського люстраційного комітету «Рік люстрації в Україні: історія перемог і саботажу» йдеться про те, що П.Пашка фактично сховали від перевірок, зробивши його керівником вишу, що, по суті, недалеко від істинного стану речей», – каже він.

Окрім того, на засіданні парламентського комітету з питань науки і освіти представники Мінюсту звернули увагу міністра Квіта на те, що в.о. ректора Податкової академії підпадає під критерії очищення влади. Посадовець пообіцяв виконати нарешті закон, коли отримає офіційний лист від Міністерства юстиції. Документ він отримав, а обіцянки та законодавства не дотримався.

«Депутатський контролю» просить Уряд забезпечити справедливу реалізацію українського законодавства про очищення влади та змусити Міносвіти таки звільнити очільника Національного університету ДПС України Павла Пашка.

Нагадаємо, раніше організація неодноразово зверталася з цього приводу до Уряду, Міністерства освіти і науки, фіскальних та правоохоронних органів з вимогою врегулювати критичну ситуацію, що склалася навколо протиправного перебування на посаді в.о. ректора Національного університету державної податкової служби України Павла Пашка та грубими порушеннями з його боку – незаконними звільненнями в університеті та погрозами викладацькому та студентському колективу.