Член Депконтролю закликав до справедливого розподілу коштів на заклади Академії медичних наук

Член Депконтролю закликав до справедливого розподілу коштів на заклади Академії медичних наук


Представники Комітету з питань бюджету Верховної Ради України на засіданні 22 березня розглядали законопроекти щодо їх впливу на показники бюджету.

Найбільше дискусій викликав законопроект №5723, яким пропонується збільшити видатки на 708,4 млн. грн. двом державним установам Академії медичних наук  – Національному Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова та Національному інституту хірургії і трансплантології імені О. О. Шалімова. При цьому, за даними НАМН, загальні потреби на 31 медичну установу Академії становлять 1,120 мрлд. грн.

Тобто, на фінансування лише двох установ пропонується направити половину загальної суми.

У комітеті обговорили проблеми фінансування, які уже негативно впливають на ці провідні заклади і можуть взагалі призвести до припинення діяльності Інституту Амосова та Інституту Шалімова. Проте було наголошено на необхідності справедливого і рівномірного розподілу коштів між усіма установами.

Голова підкомітету з питань видатків державного бюджету, член Депконтролю Олександр Горбунов запропонував рекомендувати Кабінету Міністрів забезпечити врегулювання забезпечення Національної академії медичних наук та невідкладно внести законопроект щодо змін до державного бюджету на 2017 рік, виходячи із можливостей державного бюджету та обґрунтованих обсягів додаткових видатків для всіх установ.

У комітеті зауважили, що Національна академія медичних наук України повинна уміло розподіляти кошти за пріоритетними потребами усіх клінічних установ.

На думку депутата, тільки комплексне вирішення проблеми є найбільш правильним у ситуації, що склалася довкола медичних закладів. Для цього буде створена робоча група, до якої увійде Олександр Горбунов, і яка підготує якісний і дієвий законопроект.

Раніше МДО “Депутатський контроль” повідомляв про те, що  Інститут Амосова опинився на межі закриття через мізерне фінансування у 2017 році. У Депконтролі закликали Кабмін вжити негайних заходів для вирішення ситуації.